Рок-гурт "Земля Мерцани" заснований наприкінці 2013 року в містечку Корець, що на Рівненщині. Засновниками гурту стали Роман Скандінав, який є автором та виконавцем своїх творів (вокал) і соло-ритм гітарист та аранжувальник композицій Андрій Дірєктор. До складу гурту були запрошені Дмитро Елвіс (бас-гітара) та Дмитро Сократ (ритм-гітара) із міста Новоград-Волинського. В акустичних версіях композицій гурту використовуються додаткові інструменти, а саме сопілка та губна гармонь, за ударну установку був запрошений Артем Артемон з Рівного, якого з часом замінив Сашко (Бартез) з Новоград-Волинського.

Гурт приймає участь у благодійних концертах на підтримку, лікування та реабілітацію поранених військових зони АТО, збирає кошти на лікування хворих дітей. Такі заходи у 2014 році проводились в Новоград-Волинському та у місті Рівне. Тематика пісень, яку пропонує гурт є трансцендентальною (містико), повчальною, а також про почуття і першу любов, які доволі часто втрачаються через нерозуміння та неввічливість людей. Також композиції направляють на розкриття внутрішнього світу людини, містять у собі історичні моменти життя на зламі двох епох - соціалістичної та незалежної України. В альбом також увійде композиція присвячена молоді, яка потрапила у шквал боїв на сході України.

"Я продовжую творити, бо це має сенс, а люди які слухають музику повинні розуміти, що музика це єдиний вид мистецтва, який передає емоції автора через виконавця та несе в собі енергію пережитого нами часу, а в деякій мірі і майбутніх грядущих подій. Такої енергії не може передати лише сучасна попса" - зазначив Роман Скандінав.