Гастролі Полтавського академічного музично-драматичного театру ім. І. Гоголя
І.П. Котляревський, М.В. Лисенко
Опера на 2 дії, 3 відміни
Тривалість вистави 2 години
Виставу створили:
Режисер-постановник – І. Нестеренко (м. Київ)
Диригент-постановник – народний артист України В.Скакун
Художник-постановник – І. Кліменченко
Асистенти режисера – народний артист України В. Голуб, М. Томм
Балетмейстер-постановник – С. Мельник
Хормейстер – В. Оріщенко
Концертмейстер – Н. Зайко
Переможницями Всеукраїнських конкурсів на краще виконання ролі Наталки стали актриси нашого театру: заслужена артистка України В. Волкова (1969 р.) і артистка М. Томм (1994 р.).
ДІЙОВІ ОСОБИ ТА ВИКОНАВЦІ:
Наталка, українська дівчина – Маргарита Томм,
Лідія Кретова
Горпина Терпилиха, її мати – народна артистка України Неллі Ножинова,
Ніна Савченко
Петро, коханий Наталчин – Едуард Ільницький,
Геннадій Продайко
Микола, далекий родич Терпилишин – Сергій Озерянко
Тетерваковський, возний, жених Наталчин – заслужений артист України Олег Шеремет
заслужений артист України Микола Дудник,
Макогоненко, сільський виборний – народний артист України Василь Голуб,
Віталій Крапіва
В українському селі поблизу Полтави, що розташувалася біля річки Ворскла, живе вдова Терпилиха зі своєю донькою Наталкою, яка вже чотири роки чекає свого коханого Петра, що пішов з рідної домівки на заробіток. В бідну, але красиву і добру дівчину закохується судовий урядовець, возний Тетерваковський. Залучившись підтримкою сільського виборного Макогоненка, який умовляє стару Терпилиху вплинути на дочку, після довгих умовлянь, тиску і сліз, відбуваєються заручини Наталки з возним. Але раптом до села повертається Петро.
І. П. Котляревський написав свій драматичний твір у 1819 році спеціально для трупи полтавського театру, де обіймав посаду одного з директорів. Цікавим історичним фактом є і те, що роль виборного Макогоненка була призначена актору трупи, видатному майстру сцени Щепкіну Михайлу Семеновичу. За 75-річну історію нашого театру опера нараховує 5 постановок. Прем’єра останньої – 22 березня 2012 року.
Наталка Полтавка

Рецензія
Оголошення
ДодатиВідповідальний за розділ
Евгения (афиша)
Для Вас мы ежедневно собираем самые невероятные события города, которые могут вам подарить яркие эмоции и незабываемые впечатления. Афиша Житомира на 0412.ua — все то, что стоит увидеть, попробовать и почувствовать. Самая полная информация о культурной жизни города! Все события в ночных клубах, кинотеатрах, концертных залах, ресторанах и др. — все это и многое другое, вы найдете в Афише сайта города Житомира 0412.ua!
Фільтри