Спорт і активні фізичні навантаження постійно кидають виклик людському тілу і випробовують його на міцність і витривалість. Тому спортивний наручний годинник також має бути готовий до екстремальних навантажень, бігу, плавання і іншим активностям.

Одна з найперших "спортивних" функцій, яка з'явилася в годиннику в принципі, це хронографія; він дає можливість заміряти відрізки часів. Пристрій з маятником, вагами і додатковою стрілкою, яка відображала чверть секунди, винайшов англієць Джордж Грэхэм ще в 1720 році.

Перший прототип з'явився в 1776 році, його створив женевський майстер Jean - Moïse Pouzait, а перший пристрій, названий "секундною хронографією", запатентував Nicolas Mathieu Rieussec в 1822 році.

Важлива властивість, яка потрібна спортивному наручному годиннику, - це хороший водозахист. Найперший корпус з мінімальним водозахистом винайшов François Borgel в 1880 році. У 1927 році професійна спортсменка Mercedes Gleitze перепливла протоку Ла-манш в годиннику Rolex Oyster.

Міцність - це те, що життєво потрібне для спортивного годинника. Піонери в цій справі - японські інженери Casio. Технологію удароміцного і практично невразливого годинника G - Shock розробив провідний інженер Kikuo Ibe в 1983 році. Перше тестування він проводив у себе у ванній кімнаті - викидав годинник з вікна. Більше 200 тестових екземплярів було знищено.

Ідея робити удароміцний корпус з гуми або демпфуючого полімеру прийшла в голову Kikuo Ibe, коли він побачив як м'яч відскакує від стінки.

Велика мрія інженера Kikuo Ibe - створити годинник G - Shock, які носитимуть в космічному просторі і люди, інопланетяни!