Вибір кольору для кухні - це один із способів вираження власного смаку і думки, якими, в кінцевому рахунку, рухає сила уяви. Творчість і натхнення при проектуванні інтер'єру грає важливу роль і впливає на те, як це приміщення буде сприйматися в повсякденному житті. Хто шукає кухню, рекомендуємо перейти сюди, але спочатку ми розберемося з кольором, щоб все правильно спроектувати і не перестаратися.

Рекомендації дизайнерів по підбору колірних рішень

При плануванні кухні, дизайнери рекомендують використовувати як мінімум два кольори 50/50 або три в співвідношенні 60-30-10, де:

  • 60% - це домінуючий колір;

  • 30% - рецесивний відтінок;

  • 10% - акцент.

Дуже зручно поєднувати кольори, використовуючи такі схеми:

  • Контраст. Кольори рівносильно протилежні одна одній.

  • Аналог. Вибирати відтінки йдуть із спектру кольорів одного колірного сприйняття.

  • Монохром. Використовується основний колір і його відтінки.

Щоб підібрані кольори в результаті не виявилися безглуздими, не зіпсували картину, досить скористатися нюансами, наведеними нижче:

  1. Білий колір відмінно виглядає з червоним і одвічним антагоністом - чорним, а ось з сірим і блакитним білий можна поєднувати на кухні.

  2. Зелена палітра бездоганно поєднується з натуральними відтінками: помаранчевий, коричневий або червоний.

  3. Червону гаму (якщо брати цей колір за основу), необхідно розбавляти білим, чорним або коричневим, але небезпечно додавати до нього зелений в якості другого кольору. Декор жовтого і помаранчевого кольору не зіпсує загальну картину.

  4. Помаранчевий колір - один з небагатьох квітів, допускають блакитний колір на кухні. Крім того, з помаранчевої палітрою відмінно виглядають: зелений, фіолетовий і червоний.

  5. Коричневий колір на кухні вигідно виглядає з натуральними відтінками - помаранчевим і зеленим (фісташкові, лимонним). Незвично, але дуже привабливо виглядає коричневий з блакитним і рожевим.

  6. Чорний колір благородно виглядає з будь-яким партнером, будь то світлі або темні, пастельні або насичені кольори. Особливо вигідно виглядає чорний з золотом, сріблом або бронзою.

  7. Блакитний відтінок, особливо бірюзовий або небесний, складуть ідеальну пару з червоним, коричневим, жовтим і помаранчевим, а ось з білим або чорним поєднувати не варто.

Застосовувати той чи інший колір можна не відразу: досить поміняти колір одній зі стін або придбати меблі, а далі, взявши вподобаний колір за основу, поступово приходити до гармонії.