Жалюзі є дуже практичною річчю, вони рідко брудняться, але з часом все одно потрібно обов'язково їх очистити від пилу і плям. Перед тим як очистити сонцезахисні системи необхідно ознайомитися з особливостями цієї роботи. Для кожного типу жалюзі, а їх різноманітність на нашому сайті велике http://vilargo.net, є свої особливості чистки. Поради фахівців допоможуть правильно очистити сонцезахисні системи на вікна.

Як правильно помити жалюзі?

Мити жалюзі потрібно з урахуванням того, з якого матеріалу вони зроблені. Є категорія цього предмета інтер'єру, яка взагалі миття не підлягає. Миються жалюзі мають пилевідштовхуючий просочення і мити їх можна м'якою губкою, змоченою в мильному розчині. Пил не припадає глибоко в матеріал і її можна легко змити.

Отже, розглянемо можливості чистки жалюзі з урахуванням матеріалу, з якого вони зроблені:

Пластик. Це самі невибагливі жалюзі, які можна мити і чистити всуху. Їх можна випрати, а можна пропилососити. Але вдома предмети інтер'єру з пластмаси не дуже актуальні, тому що не створюють затишку.

Алюміній. Ці жалюзі також миють і витирають сухою ганчіркою. Алюміній можна навіть чистити різними засобами, але без абразивів. Найкраще такі жалюзі протерти ганчіркою, змоченою в мильному розчині. Але бажано, щоб вода не потрапляла на металеві деталі карниза. В крайньому випадку, такі жалюзі завжди можна пропилососити.

Бамбук. Бамбукові жалюзі краще не мити. Від води вони можуть з часом покоробитися і растрескаться. Тим більше не можна вживати миючі засоби. Доглядати за ними краще в сухому вигляді. Добре підходить щітка з пір'я. Враховуйте особливості таких жалюзі при митті вікон і стежте, щоб на них не потрапила вода.

Тканина. Жалюзі з тканини рідко брудняться і часто мити їх не рекомендують. Якщо вони виготовлені з поліестеру, то їх можна мити вологою ганчіркою. Але якщо тканина блищить, то воду застосовувати не рекомендують, тому що після того, як жалюзі висохнуть, на них залишаться розводи. Тканинні жалюзі завжди просочують спеціальним засобом. І якщо дуже часто їх мити, то він стирається. Тому жалюзі буду виглядати неохайно і постійно бруднитися. Добре для чищення тканинних жалюзі підходить шовкова ганчірка. В крайньому випадку, при сильному забрудненні можна їх зняти, згорнути рулоном і покласти в мильну воду. Потримати пару годин і прополоскати. Після цього повісити сушитися. Головне при цій процедурі нічим жалюзі не терти.

Жалюзі-плісе. Такі жалюзі не рекомендують мити. Їх або протирають сухою ганчіркою, або віддають в хімчистку.

Прислухаючись до порад, можна легко будинку очистити будь-який тип жалюзі без шкоди для них.