Сучасна українська армія повністю переодяглася. Військова форма нового зразка сьогодні є у всіх без винятку військовослужбовців. Усі українські захисники мають форму, що відповідає світовим нормам. На сайті Оборонних реформ https://defense-reforms.in.ua/ можна ознайомитись з головними реформуючими змінами у веденні військових завдань. Ознайомимося, якою має бути екіпіровка українського бійця. Про те, що існує необхідність переодягнути лави армії нашої країни існувала досить давно. Разом з новими комплектами форми введені в дію нові правила її носіння. За останні роки форма нового зразка була видана багаточисельній армії військовослужбовцям. Видача обмундирування здійснювалася у відповідності з розробленим графіком. Переведення військовослужбовців почався саме з тих, хто ніс службу на сході країни.

Сучасна військова форма одягу військовослужбовцям потрібна українській армії досить давно, і нинішня спроба повністю переодягнути військовослужбовців — не перша. Заокеанський одяг для військовослужбовців значно перевершує за своїми експлуатаційними якостями форму військових нашої країни. Періодично Міністерством оборони вводяться зразки військового одягу з більш передовими характеристиками. Внаслідок кожної такої спроби бюджет країни втрачає величезні суми, а парадна форма — це ще більш невиправдані витрати.

Військова форма одягу взята на перегляд досить давно, включаючи і парадну. Основна ініціатива виходила від міністерства оборони. По багатьом показникам, як зовнішнім, так і експлуатаційним, форма українських військових схожа на обмундирування службовців збройних сил США. Але розробники всіляко відхрещувалися від такого порівняння.

Українська форма на зимовий сезон викликала безліч невтішних відгуків з боку як фахівців, так і самих військовослужбовців, кому доводилося відчувати нове обмундирування на собі. Скарги надходили в Міністерство оборони мало не щодня. По причині низьких експлуатаційних характеристик нової форми, в армії різко зросла кількість застуд всього за один зимовий період. Крім цього, невдоволення викликали і зовнішні ознаки нової форми. Адже тепер погони розташовувалися не на звичних місці, на плечах, а за прикладом збройних формувань блоку НАТО, були переміщені в область грудей. Плюс, якість матеріалу, з якого виготовлялася форма також залишала бажати кращого. Військовослужбовці відзначали, що тканина досить швидко приходить в непридатність і рветься, а нитки перетираються, і також приходять в непридатність.

Серед інших нововведень варто відзначити наявність теплого светра в речовому наборі офіцера, і присутність окремих компонентів на липучці, звужена модель шинелей, повна відміна онуч і чобіт. До речі, останнім скасування мало чинність лише за документами, тому що фактично прийти до цього у всій українській армії вдалося далеко не відразу.