При виборі будинку багато людей звертають увагу на зовсім неважливі речі. У той час продавці всіма силами намагаються приховати недоліки. Щоб обраний будинок приносив тільки радість, а не додатковий клопіт, звертайте увагу на наступні нюанси.

Інфраструктура та громадський транспорт

Перед тим, як купити дім під Києвом, врахуйте навколишню інфраструктуру, а також його місце розташування. Важливо звертати увагу на наявність поблизу зупинок громадського транспорту. Навіть якщо в сім'ї є власний автомобіль, немає гарантії, що він не вийде з ладу. Якщо відстань до зупинки велика, це буде додавати дискомфорту. Особливо це актуально, якщо машини у вас немає, зате в сім'ї є бабусі, дідусі та їх малі онуки.

Енергозабезпечення

Важливо, щоб до будинку була під'єднана лінія енергоспоживання. До того ж, електроенергія має бути стабільна і безперебійна. У гіршому випадку перепади у мережі можуть вивести з ладу побутову техніку. Особливо уважно ви маєте ставитись до енергозабезпечення у разі наявності електричного опалення. Про якість мережі краще запитати у сусідів – вони будуть більш відверті у відповідях, аніж продавець. Якщо перебої мають місце, можна домовитись з власником про знижку на покупку обладнання, що стабілізує електроенергію.

Перевірте електропроводку на присутність дефектів. Якщо вона буде у аварійному стані, ви ризикуєте купити потенційний пожежний об'єкт. У кращому випадку ви можете замінити проводку, але це потребує додаткових коштів і часу. Якщо у вас є час і сили домовлятись з електриками, а будинок вам дуже сподобався, порахуйте витрати на проводку, і знову ж таки вимагайте у власника зниження ціни. Також ці питання ви маєте задати власнику, якщо вас цікавить продаж квартир в Ірпені. Краще купувати житло з якісною проводкою та іншими комунікаціями. У іншому разі ви втратите багато грошей на ремонт електрики.

Водозабезпечення

Запитайте у продавця про підведення води. Обов'язково трубопровід повинен лежати нижче, ніж точка промерзання ґрунту. Інакше труби будуть регулярно перемерзати і лопатись. Якщо дім під'єднаний до центрального водозабезпечення, поцікавтесь якістю води. Спитайте у продавця, які виникають проблеми, на чийому балансі вона знаходиться, до кого звертатись у разі труднощів. Також потрібно поцікавитись питанням каналізації. Спитайте, яким чином вона здійснюється. Якщо має місце спеціальна яма, запитайте телефон служби, що займається її очисткою. Поцікавтесь, скільки коштує місячне обслуговування каналізаційної системи.