Вирівнювання зубів пластинкою

В даний час нерівне розташування зубного ряду не є проблемою для професійного ортодонта. У сучасній стоматології існують способи розв’язання цієї проблеми, які можна застосовувати із самого дитинства. Одним із них є вирівнювання прикусу за допомогою пластинки.

Конструктивні особливості

Ортодонтичний апарат під назвою «пластинка» чи «скоба» є різновидом рейтейнерів, які призначені для вирівнювання зубів. Найчастіше таку конструкцію, що складається із дуги, пластини та спеціального кріплення, застосовують у тих випадках, коли потрібно вирівняти поодинокі патології ротової порожнини або зміцнити ефект після установки брекетів. Встановлювати ортодонтичну скобу рекомендовано:

 • для запобігання зсуву декількох зубів;

 • при необхідності корекції ширини піднебіння;

 • для фіксації зубів у необхідному положенні;

 • для стимуляції (зупинення) зростання щелепи.

Запам'ятайте важливу річ. Призначення лікування такою конструкцією, її виготовлення проводиться в індивідуальному порядку. Для того, щоб зрозуміти знадобляться вам вони чи ні, зверніть увагу на основні ознаки порушеного прикусу. До них відносять:

 • випнуту вперед губу чи щелепу;

 • криві зуби;

 • некоректно зімкнений зубний ряд.

Більшість знаменитостей змогли позбутися неправильного прикусу за допомогою лікувальних процедур. Встановлена ​​пластинка на зуби подарує вам не просто гарну посмішку, але й відрегулює щілини між зубами та виправить дикцію.

Відомі види пластин

На першій зустрічі лікар огляне проблемну зону, а також проведе рентгенологічне обстеження. Далі він зніме зліпки, на основі яких виготовляються моделі щелепи з гіпсу.

Через декілька тижнів, коли пластинка буде готова, фахівець встановить її пацієнту. Після цього потрібно прийти ще декілька разів для того, щоб підкрутити конструкцію.

На даний час існують такі види пластинок:

 1. Нероз'ємні — являють собою скоби із замочками, які формують правильне положення зубів. Вони не знімаються протягом усього лікувального курсу, що становить кілька років. За допомогою такого методу можна відкоригувати навіть саму найважчу деформацію.

 2. Роз'ємні — конструкція вважається полегшеною, так як в ній відсутня замкова частина. До зубів вона кріпиться за допомогою петлеподібних гачків.

Залежно від стану прикусу лікар підбирає пластини із наявних підвидів. Це можуть бути однощелепні скоби, конструкції з активним штовхачем або апарат Брюкль.

Протипоказання

На жаль, не кожна людина може дозволити собі носити ортодонтичний апарат. І це абсолютно не пов'язано з ціною на послугу. Дана система випрямлення має ряд протипоказань. Ортодонт не зможе піти назустріч вашій мрії, якщо виявить у вас:

 • карієс;

 • патологію дихальних шляхів;

 • алергію на складові пластини;

 • хворобу парадонтальної тканини.

Вартість ортодонтичних скоб залежить від обраного матеріалу, конструкції, а також професіоналізму лікаря. Звертайте увагу на статус клініки, відгуки пацієнтів. Так, стоматологічна клініка Ельвіри Безвушко (сайт клініки http://elvirabezvushko.com.ua) є одною із найпрестижніших у Львові. Тут вам запропонують якісні послуги за прийнятними цінами.

Правила по догляду

Оскільки ортодонтичні пристосування виготовляються з металу або пластику, який ламається, тому вони вимагають належного догляду. Щоб встановлені скоби прослужили тривалий час, потрібно дотримуватися певних правил:

 1. Щоденно очищуйте зубний ряд пастою або гелем. При цьому слід використовувати м'яку щітку.

 2. Обробляйте закріплену конструкцію дезінфікувальним розчином. Виконуйте процедуру оброблення раз на сім днів.

 3. Промивайте пластину кип'яченою водою кімнатної температури перед кожним її використанням.

 4. Зберігайте її в спеціальному контейнері.

 5. Не застосовуйте дефектний апарат. При найменшому сумніві одразу зверніться до лікаря.

 6. Знімайте скоби в процесі приймання їжі та перед плаванням.

 7. Використовуйте засіб, що містить фтор, для полоскання ротової порожнини.

 8. Відвідуйте ортодонта в процесі всього лікувального курсу.

Тепер, коли ви знаєте, як вирівняти зуби за допомогою металевих конструкцій та як правильно за ними доглядати, можете сміливо крокувати до стоматологічної клініки.