банк

Депозит

Які інструменти інвестування можна назвати доступними для простої людини? Акції і облігації здаються далекими і незрозумілими. Інвестиції в нерухомість передбачають високі фінансові витрати. А ось депозити, які пропонує банк , виглядають на цьому тлі дуже навіть привабливо. Адже подібні вклади дозволяють розміщувати на накопичувальних рахунках навіть скромні суми грошей. Але навіть при цьому вкладник отримує стабільне і незалежне джерело доходу. І все ж головним питанням для будь-якої людини є питання максимальної прибутковості. Так які ж фактори в першу чергу впливають на рентабельність подібної інвестиції? На що в першу чергу слід звертати увагу при укладанні депозитного договору?

Валюта вкладу

Як би там не було, а більше всього на прибутковість депозиту впливає вибір валюти, в якій і відбувається внесок. Ні для кого вже давно не секрет, що євро і долар відрізняються стабільністю курсу, та й взагалі виглядають в очах обивателів куди більш надійно, ніж грошові одиниці країн пострадянського простору. Вкладаючи гроші в доларах або євро, ви навряд-чи понесете втрати.

Строк дії договору

Другим за важливістю критерієм, що впливає на прибутковість депозиту можна назвати термін, на який укладається договір. Якщо говорити простою мовою, то банк на час бере в борг гроші у своїх вкладників і розпоряджається ними виходячи з власних інтересів. За це банк сплачує вкладнику фіксовану суму, яка і відображається у розмірі процентної ставки. Чим триваліший період, протягом якого банківська установа користується грошима вкладників, тим більшу відсоткову ставку банк готовий запропонувати своїм потенційним клієнтам.

Безпека вкладу

Чому ми згадали про безпеку вкладу у контексті розмови про найвищої прибутковості? Відповідь проста! Адже нікому не захочеться мати справу з збанкрутілим банком. Подібна процедура не додасть оптимізму ні одній людині. І навіть повернення вкладених коштів може стати справжнім випробуванням. Не кажучи вже про нарахованих відсотках. Крім того валютні вклади можуть повернути вже в національній валюті і курс при цьому явно не буде вигідним. Так що перед здійсненням внеску потрібно довідатися про його надійності, рейтингу та стійкості до стресів.

Додавання відсотків до суми вкладу

Подібний процес називають ще і капіталізацією відсотків. Суть полягає в тому, що загальна сума інвестиції постійно зростає за рахунок нарахованих відсотків. Відсотки можуть нараховуватися щомісячно або щоквартально. Як би так не було, а подібний формат розміщення вкладу дає людині безперечна перевага в порівнянні із звичайним депозитом, за умовами якого відсотки нараховуються лише по закінченні строку дії договору.