Ринок Форекс працює 24 години на добу, п'ять днів на тиждень, і валюти торгуються по всьому світу. Основними фінансовими центрами є Лондон, Нью-Йорк, Токіо, Цюріх, Франкфурт, Гонконг, Сінгапур, Париж і Сідней.

Валютний ринок працює за допомогою фінансових установ і функціонує на декількох рівнях. За лаштунками банки звертаються фінансовим компаніям, відомим як «дилери», чисельність яких набагато менша, і які активно беруть участь у великій кількості торгів іноземною валютою. Більшість дилерів – це валютні банки, так що за лаштунками іноді цей ринок називають «міжбанківським ринком», хоча в ньому беруть участь і деякі страхові компанії, а також інші види фінансових фірм. Угоди між валютними дилерами можуть досягати великих обсягів, навіть до сотень мільйонів доларів. Внаслідок питання про суверенітет, за участю двох валют, Форекс є слабким (якщо і є взагалі) контролюючим суб'єктом, що регулює свої дії.

Що таке памм рахунки на forex  можна дізнатися на нашому сайті.

Валютний ринок сприяє міжнародної торгівлі та інвестицій, дозволяючи здійснювати конвертацію валюти. Наприклад, він сприяє розвитку бізнесу в Сполучених Штатах, даючи можливість імпортувати товари з країн-членів Європейського Союзу, в тому числі членів єврозони, і розплачуватися євровалютою, отримуючи, тим не менш, дохід у доларах США. Він також підтримує пряму спекуляцію на вартості валют і спекуляції валютними активами, засновані на різниці в процентних ставках між двома валютами.

У типовій валютній угоді сторона набуває певну кількість однієї валюти, заплативши некоторое1 кількість іншої валюти. Сучасний валютний ринок почав формуватися в 1970-х роках після трьох десятиліть урядових обмежень на операції з іноземною валютою (Бреттон-Вудської системи грошово-кредитної політики, що встановлювала правила для комерційних і фінансових відносин між найбільшими світовими індустріальними державами після Другої світової війни), коли країни поступово перейшли до плаваючих валютних курсів від попереднього фіксованого режиму валютного курсу, який був присутній у Бреттон-Вудської системи.

За даними Банку міжнародних розрахунків, попередні глобальні результати, надані центральними банками у 2013 році на підставі трирічного огляду ринку вільно конвертованої валюти і ринкової активності позабіржових похідних фінансових інструментів, показують, що в квітні 2013 року торгівля на валютних ринках охоплювала в середньому 5 300 трлн USD в день.