1. Необроблена черепиця

Після випалу в печі, що виконується при температурі 1000оС, натуральна черепиця набуває природного червонуватого або оранжево-коричневого відтінку, що утворюється за рахунок окислення молекул заліза, наявних у складі глини. Згодом під дією зовнішніх умов колір пластин стає темніше за рахунок того, що їх поверхня покривається патиною. Продукція від німецького виробника, що запропонована на сайті www.tevis.com.ua, має індивідуальний відтінок, який отримується не від особливостей або порушення технології, а за рахунок використання різних сортів та родовищ глини.

Різний мінеральний склад сировини виражається в різних колірних тонах виробів після випалу. Цю особливість слід враховувати при будівництві або ремонті покрівлі, купувати матеріал з однієї партії товару в достатній кількості та з запасом на випадок заміни деяких дефектних плит. Використання плит різних відтінків на одній поверхні покрівлі надає непривабливий вигляд «брудного даху». Особливо сильно псується від цього вид покрівлі, покладеної плоскими плитами типу «бобровий хвіст».

2. Ангобірована черепиця

Щоб змінити колір черепиці та надати їй більш естетичний вигляд, використовуються методи глазурі або ангобірування. Останній спосіб більше підходить для наших кліматичних умов. Ангоб, являє собою порошкоподібну глину, розведену водою з мінеральними добавками. Використання розчину різних мінералів при обробці поверхні плит, дозволяє отримувати після випалу в печі потрібні колірні гами. Поверхня при цьому виходить матовою. Так як ангоб має таку ж структуру, що і керамічна черепиця, то різкі перепади температур в процесі експлуатації не утворюють на ангобірувальній поверхні тріщин.

3. Едельангобірована черепиця

Щоб отримати більш жирну поверхню виробу, в ангоб додатково додаються найдрібніші частинки скла, які після випалу спікаються та надають поверхні необхідний блиск за рахунок відбиття світла. Така технологія обробки називається едельангобірування. Воно надає матеріалу більшу стійкість до кліматичних впливів середовища. Едельангобірована черепиця виглядає більш естетично, але коштує дорожче, ніж просто глазурована або необроблена черепиця.

4. Глазурована черепиця

Глазур, це склоподібна речовина, що містить іони певних металів, які надають їй відповідний колір. При нанесенні на поверхню черепиці вона забарвлює її та утворює глянсовий шар, який володіє хорошими естетичними якостями та вологостійкими властивостями. Глазуроване черепичне покриття перетворює покрівлю у барвисте видовище, це саме дороге оформлення даху.