Основою сучасної сонячної енергетики є кремнієві фотоелектричні панелі, винайдені понад п'ятдесят років тому. Весь цей час їх собівартість постійно знижувалася, і зараз складає всього 2% від ціни тих панелей, які президент США Джиммі Картер встановив на даху Білого Дому.

Одночасно зросла продуктивність кремнієвих фотоелементів: перші промислові зразки мали коефіцієнт конверсії 2%, а сучасні перетворюють на електрику близько 20% отриманого світла. У найдорожчих панелей останнього покоління продуктивність наближається до 30%, і саме такі модулі тестує в космосі NASA.

Принципово інший тип сонячних панелей був створений в Японії в 2009 році. Перовськіт став альтернативою кремнію, і в гібридних органіко-неорганічних панелях роль активного світло збирального шару виконує галогенід свинцю або олова. Перовськіт можна напилювати практично на будь-яку поверхню, сам матеріал значно більш поширений, ніж кремній, і теоретично перовскітні сонячні батареї можуть стати вдвічі дешевше панелей на основі кремнію.

Еко Електрика - екологічна енергетика майбутнього

Британська компанія Oxford PV працює над створенням перовскітних панелей з коефіцієнтом конверсії сонячного світла у 37%, фінансування проекту в еквіваленті 3 мільйонів доларів здійснює уряд Сполученого королівства. Підтверджений рекорд продуктивності сонячних елементів з перовскіта, створених Oxford PV, становить 28%, - це вже на 4% вище результату найсучасніших серійних фотопанелей з монокристалічного кремнію.

Технологи відзвітували про створення дослідного зразка тандемної перовскіт-кремнієвої панелі та роботу над оптимізацією промислового обладнання для її виведення в серійне виробництво.

Звичайно, все не так безхмарно, як хотілося б. Головною проблемою щодо використання перовскіта є його недостатня міцність: поза ідеальних лабораторних умов продуктивність перовскіта дуже швидко знижується, але вчені впевнені, що це не непоправний дефект, а робоча задача, що підлягає вирішенню.