Облаштування локальної системи опалення передбачає установку сучасного опалювального обладнання. У мережу включений не тільки газовий котел, але і електронний блок управління, циркуляційний насос і розгалужений трубопровід для перекачування теплоносія. Щоб невелика опалювальна магістраль працювала безвідмовно, необхідно забезпечити постійну подачу струму. До якості напруги пред'являються високі вимоги. Для запобігання поломки електронних компонентів використовують стабілізатор напруги для газового котла.

Актуальність використання стабілізаторів

В заміських котеджах, приватних будинках, багатоповерхівках монтують опалювальні котли іноземного виробництва. Це установки, які чутливі до перепаду напруги. Від стрибків вони виходять з ладу, ламаються. Особливо це часто трапляється за межами міст і мегаполісів, де будь-яка негода стає причиною поривів мережі, а також сильних відхилень рівня напруги від номінальних показників. У місті також спостерігаються кидки, особливо у вечірній час, коли користувачі масово включають електроприлади в мережу.

Блоки управління імпортних котлів чутливі навіть до незначних коливань струму в мережі. Тут встановлена ​​система автоматики, яка блокує роботу котла. Розблокувати, а після знову запустити обладнання можуть тільки майстри сервісного центру, часто з заміною електронних компонентів або блоку управління. У стабільному напрузі також потребує і циркуляційний насос, який качає теплоносій по локальній магістралі. Саме тому фахівці рекомендують запускати мережу тільки після установки стабілізаторів.

Види стабілізаторів для опалювальної мережі

Деякі типи пристроїв, які ще недавно застосовувалися, застаріли. Їм на зміну прийшли досконаліші й сучасні:

  • релейного типу. Зміна напруги відбувається завдяки комутації обмотки трансформатора. Для роботи передбачені реле, кількість яких визначається числом обмоток.
  • Електронні. Для комутації передбачені ключі, а не електронні реле. Швидкість спрацьовування мінімальна - 4-6 мс проти 10 мс, що демонструє стабілізатор релейного типу.
  • Електродинамічні. Сервопріводний стабілізатор регулює рівень напруги серводвигуном.

Вартість такого обладнання багаторазово нижче ціни, яку потрібно заплатити за ремонт або заміну дорогого устаткування. На сайті volter.ua Ви знайдете багато нової інформації про стабілізатори.