Вивести новий сорт рослини – цікава, але непроста задача. Вона вимагає врахування безлічі нюансів. Зате в разі успіху селекціонер отримує привілеї: авторство на виведений сорт, майнове право на інтелектуальну власність. Зрозуміло, для цього потрібно спочатку пройти процедуру реєстрації. Тільки після цього селекціонер отримує документальні підтвердження своїх прав.

Як зареєструвати новий сорт рослини?

Для того щоб не виникло проблем, краще звернутися до професіоналів. Замовити послугу реєстрації нового виду культури можна на сторінці https://wisegroup.com.ua/ua/reyestraciya-sortiv-roslin/. Досвідчені фахівці врахують всі нюанси, забезпечать дотримання закону, допоможуть вирішити питання в стислі терміни, уникнути проблем і помилок в процесі.

Сама процедура проходить в кілька етапів:

  • Подача заявки. У ній містяться дані про сорт, інформація про заявника та селекціонера. Якщо людина діє через представника, зазначаються відомості про цю особу. Разом із заявою надаються необхідні документи: технічна анкета з докладним описом виведеного сорту, селекційна схема, копія заявки, показники придатності виду культури для України, фотографії рослини, підтвердження про відсутність ГМО. Якщо питанням займається представник селекціонера, необхідна нотаріально завірена довіреність.
  • Оплата зборів і мит. Необхідно надати разом з документами квитанцію, яка це підтвердить. Сума, як правило, не дуже велика.
  • Формальна експертиза заявки. Аналізується заявка, визначається її відповідність вимогам законодавства. Також проводиться перевірка поданих документів.
  • Передача зразка культури і посадкового матеріалу для кваліфікаційної експертизи. Складається акт про його прийом / здачу. Всі сторони ставлять свої підписи.
  • Кваліфікаційна експертиза. Це самий складний і довгий етап дослідження. Аналізується безліч показників. Перевіряється назва сорту. Враховується його новизна. Вивчаються відміни, стабільність, однорідність даного виду культури. Крім цього перевіряється, чи немає заборони на вирощування подібної рослини в Україні.

Якщо документи в порядку, всі збори / мита сплачені, культура успішно пройшла експертизу, селекціонер отримує свідоцтво на авторство, патент на вигляд, свідоцтво про державну реєстрацію.

Детальніше дізнатися про всі деталі та вартість послуг можна на сайті компанії Wisegroup.