Інтерактивні технології міцно увійшли у повсякденне життя сучасної людини та оточують його з народження. В даний час інтерактивні технології активно застосовуються в освітньому процесі. Створюється безліч простих і складних комп'ютерних програм для різних областей знання. Для навчання сьогодні використовують інтерактивні дошки, сенсорні столи, комп'ютери й навіть інтерактивні пісочниці і т. д.

Ігри з піском – одна з форм природної діяльності дитини. Ігри з піском позитивно впливають на емоційний стан людини, здатні стабілізувати його емоційне самопочуття. Властивості піску несуть в собі якусь загадковість, таємничість і здатні вражати людину. Маніпуляції з піском, як з мокрим, так і з сухим – заспокоюють імпульсивних, надто активних дітей і розкріпачують затиснутих, скованих і тривожних малюків.

Можливості сучасних технологій настільки просунулися, що часом здається неможливим придумати щось нове.

Одним з нових виробів є інтерактивна пісочниця, побачивши її в дії майже кожний захоче купити інтерактивну пісочницю.

Зростаюча популярність інтерактивних пісочниць полягає в так званій доповненої реальності. Можна уявити, як сподобається малюкові створювати віртуальний світ своїми руками в лічені секунди. З таким непідробним інтересом будуть розважатися і дорослі. Мало знайдеться людей, хто не хотів спробувати себе в ролі володаря природи. Можливість практично миттєво створювати гори, океани, перетворювати пустелі в оазиси захопить будь-якого. Все це стає доступним завдяки «чарівної» пісочниці.

Основне обладнання пісочниці – сенсорні датчики, змонтовані таким чином, щоб зчитувати глибину піску в розташованій під ними пісочниці. Зчитуючий пристрій передає дані на командний пункт, з якого надходить сигнал на проектор. Кожна ділянка підсвічується необхідним кольором і реальної текстурою каменів, води, трави і т. д. В результаті можна відтворити в реальному часі і гірський ландшафт, і блакитну лагуну з піщаними пляжами. Все залежить від фантазії майстра, що створює пейзаж.

Інтерактивна пісочниця з набором навчальних режимів стане відмінним помічником у навчанні та розвитку дітей:

  • розвиток уваги;
  • тренування пам'яті;
  • розвиток логічного мислення;
  • тренування окоміру;
  • прояв фантазії;
  • закріплення навичок колективного спілкування, розвитку лідерських якостей.