З початку вересня, а іноді й раніше на садових ринках та онлайн-дошках оголошень, як «Agro-Ukraine», з'являється широкий вибір саджанців, плодових, ягідних та горіхових дерев. Садівники поспішають обрати та придбати для своїх ділянок найцікавіші варіанти, проте, далеко не завжди отримують саме те, що купували і залишаються розчарованими.
Обираємо саджанці правильно
При виборі дерев варто враховувати декілька важливих чинників, від яких напряму залежить чи відповідатиме рослина заявленим сортовим характеристикам, та чи виросте вона взагалі саме на вашій ділянці. Отож, обираючи саджанці слід звернути увагу на наступне:
- Наявність сертифікату. Перевірені продавці, а особливо спеціалізовані розплідники завжди дають гарантію на свою продукцію, тоді як на ринку ви здебільшого купуєте “кота в мішку”. Аналогічну гарантію можуть дати і фермери, які, окрім того, ще й з задоволенням розкажуть як доглядати за молодим деревцем, які гілочки слід обрізати навесні, і т.д. Згідно закону продавець зобов'язаний надати покупцеві сертифікати, в якому вказана назва культури та сорту, категорія рослини, походження насіння, стандарт. За відсутності такого документу ніяких гарантій того, що придбана рослина відповідає заявленому сорту не існує.
- Особливості обраної культури. Перш ніж купувати невідомі саджанці плодових дерев, варто знайти інформацію про кожен сорт. Наприклад, такі плодові дерева як вишня або черешня ніколи не дадуть гарного врожаю на ділянках з кислим грунтом, тому для вирощування знадобиться особлива обробка землі. Інколи, продавці випадково чи спеціально не повідомляють покупцеві деякі “дрібниці”, наприклад те, що саджанцю потрібен запилювач і від однієї рослини ви ніколи не отримаєте врожай, або що у обраного сорту кісточкової культури кісточка важко відділяється від мякоті.
- Привите або коренездатне дерево. Необхідно завжди купувати лише привиті саджанці яблуні або груші, а от вишня та слива можуть бути і коренездатними. Перевірка наявності щеплення на рослині обов'язкова, інакше існує великий ризик придбати насіннєву дичку. Існують щеплення двох типів: на насіннєвому підвої або на клоновому. У першому випадку дерева будуть вищими, але дадуть перші плоди не раніше 6-ти річного віку, у другому - рослини виростуть нижчими, проте отримати перший урожай можна буде вже на третій рік.
Обираємо горіх
Багато садівників мріють виростити на своїх ділянках горіховий сад. Найкраще в нашому кліматі ростуть та плодоносять волоські / грецькі горіхи, особливо, якщо висаджувати рослини на світлих ділянках.
Краще за все обирати молоді 1,5м саджанці горіха наступних сортів:
- Фалештський (Faleshtskij);
- Бричанський;
- Кишинівський;
- Казаку (Cazacu).
Вказані сорти є найбільш адаптованими до українських кліматичних умов, мають великі плоди та дають щедрий врожай.
Щодо вибору саджанців - слід звертати увагу на ті самі фактори, що й при виборі будь-яких інших плодових дерев (наявність сертифікату, особливості сорту, тощо)..
Купуємо вигідно з «Agro-Ukraine»
На дошці оголошень «Agro-Ukraine» опубліковано сотні пропозицій саджанців плодових дерев найрізноманітніших сортів, як від досвідчених фермерів, так і від розплідників. Сервіс повністю безкоштовний для користувачів і постійно доповнюється новими обявами.
Кожного дня більше 30 000 покупців та продавців знаходять одне одного на найпопулярнішому порталі агро оголошень, та укладають вигідні для обох сторін угоди.