Як вибрати водоемульсійну фарбу? Види фарб та переваги

Під час ремонту найчастіше використовується такий спосіб декоративного покриття, як фарбування. Цей вид декоративного оздоблювання актуальний як для капітального ремонту, так і при «косметичному» освіженні приміщень. Однією с улюблених видів фарб, яку часто використовують імениті декоратори та малярі-самоуки – є водоемульсійна фарба. Водоемульсійну фарбу застосовують для художніх цілей, в легкій промисловості та в процесі побутових ремонтів. Водоемульсійна італійська фарба Spiver на водній основі – одна з найкращих серед собі подібних представників лакофарбової продукції.

Водоемульсійну фарбу Spiver відносять до підгрупи водно-дисперсних фарб. Ці сполуки мають у своєму складі:

  • Пігмент
  • Дуже дрібні частки полімеру, що знаходяться в підвішеному стані в водному середовищі що їх оточує
  • Звичайну воду

Водоемульсії використовуються в багатьох сферах. Водними емульсіями фарбують стіни домівок як зовні, так і всередині, використовують їх у живописі та навіть під час вироблення одягу. Завдяки сучасній промисловості існує великий вибір видів та типів водоемульсійної фарби. Кожен із цих видів має відмінності по своїм властивостям, методам нанесення та якості.

Серед представників водоемульсійних фарб, італійська водоемульсійна фарба Spiver вважається однією з самих гідних. Плюси фарби Співер – незмінна якість продукту, гідна але не завищена ціна та красивий і широкий відтінковий спектр.

Види водоємульсійних фарб

В залежності від того, якого типу полімер був використаний при виготовлені фарби, виділяються такі види водоемульсійної фарби:

  1. Силікатна
  2. Акрилова
  3. Силоксанова
  4. Мінеральна

Від того, який компонент виступає сполучною речовиною, відрізняються властивості та якості фарби даного різновиду. Водна емульсія, в основі якої – ПВА, має низький опір до вологи. Таку фарбу не слід використовувати для фарбування вологих приміщень або зовнішніх об’єктів – така фарба легко змиється водою або під час дощу

.

А от водні емульсії, що виготовлені на основі поліарілату досить стійкі до вологи, називають ці фарби - акриловими. Акрилова фарба чудово підходить для фарбування зовнішніх стін або приміщень із високим рівнем вологи. Акрилові фарби широко використовують не тільки для фарбування стін, стель та полів, але й для живописів, друку на одязі, декоративного оздоблювання посуду тощо.

Яка краща водоемульсійна фарба?

Фарби Spiver поєднують в собі кращі якості, які ми звикли бачити в водоемульсійних фарбах. Італійські фарби Spiver – дуже якісні і їх можна придбати за доступною ціною.

Акрилова водоемульсійна фарба Спивер відноситься до най поширених і най використовуваних фарб. Вона досить практична, легка у використанні і досить демократична за ціною (особливо, якщо порахувати, скільки років вона вам прослужить). Пісня нанесення акрилової фарби Співер – поверхні можна мити, а зовнішні об’єкти, що біли нею пофарбовані – не збліднуть після осадів. Акрилова фарба має дуже високу опірність воді. Крім того, під час фарбування цим різновидом фарби, можливо приховати недоліки поверхонь – подряпини, тріщини чи невеличкі відколи.

  • Силоксанова. Основі цієї фарби – силоксан. Силоксанова фарба одна з найдорожчих серед водоємульсіонок, але й гідних якостей у неї набагато більше, ніж у інших. Вона має високу вологостійкість, високу опірність бактеріям та грибкам. Ще силоксанова водоемульсія здатна досить добре вирівнювати неідеальну поверхню, згладжуючи та зафарбовуючи навіть тріщини у 2-3 мм.
  • Акрилова. Використовувати акрилову водоємульсійну фарбу Співер можливо практично на будь-яких матеріалах. Фарба легко та файно уложиться на такі поверхні, як пластик, бетон, скло, дерево або метал.
  • Силікатна. Основа силікатної фарбі – рідке скло. Цей вид фарби відмінно вбирає пару. Під час підвищеної вологості вона вбирає зайву пару, а коли у повітрі нестаток вологи – повертає назад. Оле якщо у приміщенні постійно понад висока вологість – фарба не витримає.
  • Мінеральна. На основі цементу або гашеного вапна створюються мінеральні фарби. Така фарба гарна лягає на цегляні, бетонні поверхні, на штукатурку. Коли поверхня повністю висихає – утворюється дуже стійкий шар, яка гарно протистоїть вологості, не боїться побутової хімії та вигоряння на сонці.

Переваги водоемульсійних фарб перед іншими

Дуже важливо насамперед – правильно підібрати водну емульсію під особливості приміщення, його технічні характеристики та тип поверхні. Коли ви правильно все врахували, і купили гідну фарбу (наприклад від Співер), поверхні що пофарбовано збережуть гарний вигляд на протязі щонайменше 20 років.

  • Безпечні. Водоемульсійні фарби цілком безпечні для навколишнього середовища та живих істот.
  • Фунгідіцидні властовисті. Перешкоджають появу грибків та успішно з ними боряться.
  • Захищають поверхні. Різні види водоемульсійних фарб в змозі захищати поверхні від: вологості, ультрафіолету тощо.
  • Відсутній різкий неприємний запах, а висихання відбуваються напрочуд швидко. В залежності від виду та типу конкретної фарби, вже за годину-півтори можна наносити новий шар. За добу фарба висохне повністю – і приміщення готове до цільового використання.
  • Створення неповторних відтінків. Усі водні емульсії напрочуд легко і успішно колоруються. Що б вам не було потрібно, зробити це досить легко – підібрати тон-в-тон до існуючого відтінка, або створити новий цікавий відтінок.
  • Універсальне використання. Водоемульсією можна фарбувати що завгодно – стіни, підлогу, стелю. Ці фарби добре витримують вологу, побутову хімію, ультрафіолет тощо.
  • Довговічні та стійкі. При висиханні утворюється цільна глянсова поверхня, схожа на плівку, що не тріскається і не вигоряє.
  • Просто застосовувати. Щоб отримати потрібний відтінок, слід лише додати в основу потрібний колір у необхідній кількості – і перемішати. Від кількості барвника буде залежати інтенсивність забарвлення. А якщо фарба попаде на інструменти, руки або сторонні предмети – фарбу можливо легко відмити, поки вона свіжа. Застосування агресивних миючих або розчинників на знадобиться.

З мінусів і застережень

  • Водоемульсійна фарба досить примхлива до умов зберігання і транспортування. Слідкуйте, щоб умови збігалися з застереженнями на упаковці.
  • До малярних робіт потрібно приготуватися правильно. Водоемульсіонка. Що трохи постояла, може відшаруватися. Перед нанесенням її потрібно обов’язково перемішати.
  • Інструменти. Найзручнішими будуть пульверизатор та звичайний валик. Використання пензликів для цієї фарби – недоречні.
  • Застосовувати пігмент дозовано. Відтінок може істотно змінити навіть мала капля пігменту.
  • Підготування стін. Більшість фарб матує та скриває невеликі недоліки поверхонь, візуально вирівнює поверхні, але це твердження стосується невеличких дефектів. Якщо існують великі тріщини та сколи – їх потрібно попередньо вирівняти.