На садових ділянках не можна використовувати висококонцентровані препарати. Важливо також неухильно дотримуватися всіх обмежень щодо їх застосування. Якщо в інструкції зазначено, що препарат може бути використаний тільки на даних культурах, категорично забороняється його застосовувати на інших.

Наприклад, на особистих садових ділянках для застосування на картоплі проти колорадського жука дозволені якісь конкретні інсектициди. У природних умовах, вказується в інструкції, він розкладається на безпечні продукти за 15-20 днів. Але якщо він не рекомендований для зеленних культур, то і неприпустимо його застосовувати на цих рослинах. У сільському господарстві він може з успіхом застосовуватися для захисту плодових культур, але в наших маленьких садах при обприскуванні, треба це враховувати, цілком можливо випадкове потрапляння на інші культури (на кріп, салат і ін.), Що становить певну небезпеку для здоров'я людини. Тому при обробці слід дотримуватися всіх запобіжних заходів.

На присадибних ділянках зараз вирощують величезну кількість різних культур (плодово-ягідних, овочевих, декоративних, лікарських). Деякі досвідчені садівники і городники навіть заводять такі рослини, які як складні для звичайного культивування, так і "невідповідні" через кліматичні особливості нашої зони.

Різноманіття культур народжує і різноманіття проблем. Кожен садівник і агроном повинен не тільки володіти різними агротехнічними прийомами їх обробки, а й вміти забезпечити їм ефективний захист від найбільш частіших шкідників і хвороб. Зрозуміло, що чим ширше асортимент культур на ділянці, тим більше виникає проблем, бо багато рослин характеризуються своїми специфічними шкідниками і хворобами.

Якщо немає великої необхідності на садовій ділянці тримати калину червону (адже можна сходити за її ягодами в ліс), краще виключити її з числа культивованих рослин: калину вражає величезна кількість шкідників, які є одночасно шкідниками багатьох плодових і ягідних культур. Завели калину - тоді уважно стежте за появою і знищенням на ній шкідливих комах. Ягоди чорноплідної горобини, яку садівники люблять висаджувати в якості захисних смуг (особливо на периферії ділянки), в значній мірі активно заселяються горобиновою міллю, яка в останні роки серйозно "господарює" в садах, пошкоджуючи плоди яблук.

Якщо немає загрози втратити значну частину врожаю, то і немає необхідності використовувати хімічні препарати захисту рослин. У тому випадку, коли вже відбулося зараження рослин збудником захворювання (наприклад, кущів картоплі фітофторозом) і хворобу вже не можна вилікувати, обробкою її можна тільки загальмувати. У зв'язку з цим проти фітофтори і ряду інших хвороб фахівці пропонують проводити профілактичні обробки, заздалегідь оберігають рослини від ураження патогенами.