Вентильований фасад - це така технологія влаштування фасаду будівлі, коли між стіною і захисно-декоративної облицюванням є зазор для циркуляції повітря. Навіщо ця циркуляція? Для того щоб рухом повітря відносило вологу, що проникла з приміщення крізь стіну у вигляді пари й через декоративне облицювання.

Коли потрібен вентильований фасад?

Застосовують вентильований фасад, як правило у двох випадках. По-перше, при будівництві нового будинку, коли він необхідний, як засіб забезпечення бар'єрних функцій та як елемент дизайну фасаду. В цьому випадку вентфасад заздалегідь закладається в проект будівлі. По-друге, вентфасад встановлюється при реконструкції фасаду будівлі, в цьому випадку будівля вже функціонувала деякий час, і зовнішній вигляд фасаду та бар'єрні функції фасаду перестали влаштовувати власника будівлі: фасадний матеріал частково з часом зруйнувався або будівля перестала відповідати сучасним вимогам до енергоефективності. У цих випадках вдаються до установки на фасаді будівлі вентильовану інженерну конструкцію.

Зі сказаного зрозуміло, що сфера застосування вентильованого навісного фасаду не обмежується тільки будівлями певного призначення -вентфасад встановлюється як на одноповерхові житлові приватні, так й на багатоповерхові житлові або офісні будівлі або торгові комплекси. З точки зору енергоефективності найвигідніше застосування вентильованих фасадів на поверхнях значній площі.

Призначення вентильованого фасаду

Вентильований фасад будь-якого типу та будь-якої конструкції призначений для забезпечення функції бар'єру, що забезпечує:

  • довговічності будівлі;
  • енергоефективності будівлі;
  • привабливого зовнішнього вигляду будівлі.

Від чого захищає вентфасад?

Вентильований фасад по суті своїй - це "сендвіч", кожен з шарів якого відповідає за певну захисну функцію, а разом вони утворюють надійний багатофункціональний бар'єр. Навісні вентильовані фасади мають багатошарову систему та є так званим бар'єром від зовнішніх атмосферних руйнівних впливів на фасад, кліматичних впливів на сам будинок. Бар'єр, створюваний вентфасадом працює в обидві сторони: перешкоджає проникненню опадів зовні будівлі й пароізоляції зсередини, надійно захищаючи будівлю.

У вентфасадов наступні плюси:

  • можливість монтажу в будь-який час року через відсутність мокрих процесів;
  • крім утеплення має місце й звукоізоляція (до певної міри);
  • можливість обробки різними матеріалами та різних кольорів;
  • захист утеплювача від перезволоження;
  • стійкість до атмосферних впливів;
  • можливість кріплення своїми руками, маючи тільки загальні навички володіння доступними інструментами (ножівкою, дрилем, шурупокрутом, рулеткою, молотком, рівнем).

Джерело: https://rautagroup.com/uk/