Ліжко — найзатишніше місце в нашій оселі, де ми можемо по-справжньому відпочити. Але щоб ніжитися в ньому було набагато приємніше, потрібна якісна та зручна постіль. Тканини для постільної білизни представлені величезним різноманіттям варіантів. А який саме обрати для райських ранків, розказуємо в нашій статті.
Яким має бути текстиль для ліжка?
Сьогодні можна знайти вже готовий комплект білизни будь-якого розміру та якості. Однак їхнє кольорове оформлення може не пасувати до вашого інтер’єру чи просто не подобатися вам. У такому разі значно краще самостійно обрати текстиль та пошити необхідний комплект.
На питання, якою повинна бути постіль, відповідь може бути тільки одна — натуральною. Тільки такий матеріал має ті властивості, що створюють комфортні умови для повноцінного відпочинку. Насамперед йдеться про:
- гігроскопічність;
- здатність пропускати повітря;
- екологічність;
- відсутність ефекту електризації;
- зручність (не зминається під час сну).
На бабусі жили в умовах дефіциту на потрібні товари, тож не мали особливого вибору. Водночас величезною перевагою тих часів була відсутність синтетичних складників. Текстиль для відпочинку виготовляли виключно з натуральних матеріалів, тож і сьогодні такі варіанти є найбільш популярними та мають попит на ринку.
Для літа вкрай важливо добирати приємну і м’яку на дотик постіль, яка добре поглинає вологу та не перешкоджає тілу «дихати». Для зимових комплектів чудово підійде фланель. Ні, вона призначена не тільки для дитячих пелюшок: фланелеві простирадла забезпечать комфорт та тепло під час сну.
Також слід звертати увагу на колір і запах тканини. Вона має пахнути виключно новим текстилем без сторонніх запахів фарби чи хімії.
Варто оцінити якість фарбування. Інтенсивність кольору з переднього та зворотного боку не повинна сильно відрізнятися. Стійкість фарби можна перевірити, сильно потерши лицьовий бік долонею. Якщо кольорових слідів на шкірі немає, фарбування якісне.
Які тканини використовують?
Вибираючи матеріал, слід орієнтуватися на його властивості та відповідність перерахованим вимогам. Найпоширенішими варіантами є:
- бавовна — традиційне полотно, яке має унікальні властивості та позитивно впливає на організм. Бавовна чудово «дихає» та поглинає піт, що виключає можливість утворення парникового ефекту, довговічна та не вимоглива щодо догляду;
- бязь — практичний та міцний різновид, який швидко сохне та має відмінні властивості. Не вимагає делікатного догляду, але від прання на високій температурі краще відмовитися;
- батист — практично невагома тканина підійде скоріше для урочистих моментів чи подарунку. Достатньо м’яка, проте зовсім не міцна, тож не варто обирати її для щоденного використання;
- атлас — таке полотно дуже міцне та практичне. Не розтягується та здатне витримати до 300 разів прання в машинці. Однак його цінова категорія значно вища за бавовну і бязь;
- сатин — зовні нагадує шовк, але дешевший за нього. Цупкий, практичний, не схильний до усадки, надає ліжку більш елегантний вигляд;
- шовк — елегантне та розкішне полотно. Найкращим варіантом є японський шовк, але коштує він немало. Якщо ви намагаєтесь знайти бюджетний шовковий текстиль, краще відмовтеся від цієї ідеї;
- бамбук — популярний в останні роки різновид. Така тканина має антимікробну та антисептичну дію, не викликає алергію, міцна та практична. Підійде навіть для дитячої білизни.
Якщо ви шукаєте ідеальний текстиль для постелі, рекомендуємо бамбук, бавовну чи бязь. Можна дібрати й інші варіанти, але зважайте на натуральність та властивості тканини. А ще для більшого комфорту важливо враховувати сезонність білизни: для літнього та зимового періоду краще вибрати різні варіанти.