На ринку постійно з’являються нові будматеріали. Якщо в часи Середньовіччя для будівництва найчастіше використовували штучний камінь, цеглу і дерево, то сьогодні з’явилось безліч сучасних матеріалів з покращеними експлуатаційними властивостями, серед яких і газобетон.

Виробництво й сфери використання будматеріалу

Якісний газоблок Stonelight – це різновид пористого бетону (до цієї ж категорії відноситься пінобетон). Виробляють газоблоки з цементу, піску, води, вапна й алюмінієвого газоутворювача. Всі ці складові додаються по черзі, а в проміжках між засипками їх перемішують.

Останнім засипають газоутворювач, котрий вступає в реакцію з вапном, утворюючи водень. Якраз він відповідальний за утворення пор, діаметром не більше 3 мм. Процес газоутворення протікає в автоклаві під впливом високих температур.

Газоблоки використовують для будівництва приватних будинків, висотою до трьох поверхів. Вони незамінні при зведенні технологічних споруд і бізнес-центрів. Інколи за допомогою матеріалу збільшують висоту старих будівель, оскільки вони не створюють додаткове навантаження на фундамент.

Переваги газових блоків

У порівнянні з іншими матеріалами газоблоки, представлені в компанії ЮА Бетон, можуть похвалитись довгим переліком плюсів:

  • Вони важать в три, а то й у п’ять разів мене, аніж звичайна цегла, що дозволяє створювати блоки значних розмірів. Це гарантує велику швидкість будівництва. Один робітник здатний звести метр квадратний стіни лише за 20 хвилин. Під час роботи з цеглою досягнути таких показників неможливо.
  • Низький рівень теплопровідності (у 2-3 рази менший, ніж у цегли). Це пояснюється присутністю пор, що містять повітря. Блок, товщина якого досягає 37,5 см має таку саму теплоізоляцію, як і 60-сантиметрова цегляна кладка.
  • Проста обробка. Матеріал можна пиляти, стругати та свердлити за допомогою звичайних теслярських інструментів.
  • Стійкість до впливу полум’я. Газоблоки не підтримують процес горіння, вони витримують вплив вогню до 7 годин.
  • Значна паропроникність завдяки порам дозволяє будівлі дихати, створює приємний мікроклімат.
  • Екологічна чистота. Для визначення екологічності будь-якого матеріалі використовують спеціальний показник. Для цегли він дорівнює 10, для керамзиту – 20, для деревини – 1, для газоблоку – 2.

Через значне поглинання вологи газобетон вимагає додаткової обробки стін.