Поняття ерозії, хоча воно вже давно суворо визначене, продовжує демонізуватися або зловживати. Саме в кабінеті лікаря пацієнт повинен отримувати достовірні знання про діагностику та лікування ерозії.

Відвідування гінекологічного кабінету повинні бути регулярними та повторюватися кожні півроку. Це дуже важливо, оскільки це дозволяє виявити різні захворювання під час планових оглядів. Ви можете звернутися тут до медичного відділення, де досвідчені фахівці подбають про вас під час вагітності, запропонують допомогу в лікуванні патологій шийки матки або гінекологічних захворювань. Ви можете розраховувати на мазки на ПАП, ультразвукові дослідження (вагітні, репродуктивні органи, молочні залози, черевна порожнина, сечовидільна система) та лабораторні дослідження.

Що таке ерозія?

Щоб повністю зрозуміти проблему ерозії, потрібно знати три терміни:

  • ектопія,
  • еритроплакія,
  • справжня ерозія, які часто плутають і в сукупності просто називають ерозією.

Спочатку необхідно ознайомитися з мікроскопічною будовою шийки матки. Щит вагінальної частини шийки матки виготовлений з багатошарового плоского епітелію, який має світло-рожевий колір. Цервікальний канал покритий залозистим епітелієм, значно тонший та має червоний колір. Обидва ці епітелії зустрічаються біля зовнішньої шийки матки. У жінок в репродуктивний період залозистий епітелій покриває більшу або меншу ділянку навколо зовнішньої шийки матки. Наявність залозистого епітелію поза цервікального каналу називається ектопією. Це нормально і в більшості випадків не вимагає лікування. Однак повна діагностика можлива лише під час кольпоскопічного дослідження.

Справжньою ерозією є втрата епітелію, що покриває шийку матки. Це дуже рідкісний стан і виникає в основному в процесі запалення, запущених новоутворених або передопухолевих процесів. Важливо, щоб і ектопія, і ерозія, істинно макроскопічно (тобто неозброєним оком), могли виглядати однаково.

Лікування

Залежно від діагнозу здійснюється відповідне лікування. У випадку справжньої ерозії, спричиненої інфекцією, протизапальне лікування застосовується після попереднього мікробіологічного обстеження. Коли справжня ерозія спричинена атрофією, показана місцева естрогенна терапія. Однак при підозрі на передракові ураження необхідна розширена діагностика з гістопатологічною верифікацією уражень.