Печворк та квілтінг стають дедалі популярнішими. Загалом, це не дивно, адже, трохи попрацювавши, ви можете придумати чудові конструкції, саме тому люди, які займаються швейною справою стикалася з цими техніками. Також ці техніки відомі людям, які займаються вишивкою, адже промислові вишивальні машини — це чудові помічники для тих хто працює з даними техніками. Давайте детально розберемось що це за техніки. Печворк та стьобання — це дві техніки, які дуже часто використовуються разом. Однак почнемо з коротких визначень:

Печворк був ініційований поселенцями на територіях сучасної Канади та США, але також розвивався в інших регіонах світу.

Спочатку це була техніка виготовлення ковдр, покривал та ковдр із залишків матеріалів.

Сьогодні печворк — це декоративний метод шиття, при якому невеликі шматочки тканини, підготовлені раніше, зшивають разом, щоб сформувати новий візерунок (подібні геометричні фігури роблять для декоративних цілей, наприклад, печворк з трикутних шматків).

Слово печворк також використовується для опису роботи, виконаної за допомогою цієї техніки.

У наш час печворк дуже популярний у всьому світі, і кількість людей, що шиють печворк, щороку збільшується. Великою популярністю користуються виставки, фестивалі та курси шиття печворк.

Квілтінг - це техніка декоративного стьобання, що виконується шляхом ручного переміщення тканини під голкою машини, із вимкненими подаючими зубами. Тобто робиться квілтінг на машині.

Традиційний квілтінг зазвичай складається з квадратів прямих строчок, які перетинаються під прямим кутом.

На фотографії вище, кілька прикладів геометричного печворку, які додатково були прикрашені квілтінгом.

Для створення печворку ми найчастіше використовуємо бавовняні тканини з однотонним переплетенням, яке є найпростішим і найпоширенішим. В даний час величезний вибір клаптевих тканин доступний у магазинах, особливо в Інтернеті. Наповнення — це шар, завданням якого є поліпшення теплових властивостей нашої роботи, посилення її, а також додавання еластичності.

Найчастіше використовується утеплювач одягу в різних граммах (це нетканий матеріал із синтетичного волокна), поліефірний нетканий матеріал з голкою та печворк-утеплювач. Голкопробивний поліефірний нетканий матеріал ви отримаєте більший опуклий ефект, ніж на ізолюючому одязі, який також стане більш плоским після прання. Окрім витратних матеріалів нам ще знадобиться техніка, на які ми будемо працювати, для цього ідеально підійдуть машини ТМ Ricoma.

Різниця між печворком та квілтінгом

"Печворк" і "Квілтінг" — це назви, популярних технік рукоділля для створення виробів з різноманітних компонентів. Порівнюючи обидві концепції, слід зазначити, що печворк виступає як окрема техніка, що використовує власні техніки, а квілтінг — гармонійне поєднання кількох швейних технік (вироби, отримані в даному випадку, мають відповідну назву «стьобані ковдри»). Іншими словами, різниця між печворком та квілтінгом полягає у більш вузькому фокусі першого.