Зібрати гарний урожай вдасться лише з якісної розсади. Виростити її нескладно, якщо придбати хороше насіння та витримати технологію. Це можна зробити в обладнаній теплиці чи навіть на власному балконі, адже томат — невибаглива культура. Як діяти, розказуємо далі.

  • Оберіть, який сорт будете вирощувати

Успіх наполовину залежить від якості посадкового матеріалу. Купити насіння помідорів можна за посиланням https://greendecor.com.ua/ua/semena/ovoschi/tomaty/. Каталог налічує близько 20 різноманітних сортів: жовті, фіолетові, червоні, чері та інші професійні різновиди, що дають багатий врожай. Обирати той, що подобається за смаковими властивостями, чи спробувати щось нове — залежить виключно від вашого бажання.

  • Підготуйте місце для майбутньої розсади

Якщо плануєте вирощувати томати у квартирі, ретельно протріть вікна. Таким чином ви забезпечите максимальний доступ сонячного світла. Краще розмістити вазони на східному чи південному підвіконні, а поверхню під ними варто утеплити. Для цього підійдуть навіть звичайні газети.

  • Підготуйте насіння

Спеціалісти рекомендують попередньо протруїти посадковий матеріал у соку алое чи в аптечному засобі «Хлоргексидин», щоб позбутися шкідливих мікроорганізмів, а також трохи прогріти під лампою, біля батареї чи іншого джерела тепла.

  • Підготуйте ґрунт

Він має бути легким, пухким, не кислим, добре утримувати вологу. Можете використати суміш із городньої землі, перегною та піску, а також додати золу, суперфосфат і сірчанокислий калій. Перед посівом ґрунт можна декілька разів заморозити й розморозити або пропарити, щоб знезаразити.

  • Визначтеся з термінами посіву

На цей чинник насамперед впливають строки висадки в теплицю або у відкритий ґрунт. Конкретні рекомендації залежать від сорту. Високорослі тепличні томати можна посіяти вже в лютому, ранні ґрунтові — у квітні.

  • Потурбуйтеся про температурний режим

Ідеальна температура для своєчасної появи перших сходів становить близько 22–25 °С (якщо сонячно) або 18–20 °С (якщо похмуро). З метою посилення кореневої системи в перший тиждень після сходження можна дещо знизити температуру. А от перегріву варто уникати: рослини витягуються лише догори.

  • Забезпечте хороший доступ сонячного світла

Для швидкого росту помідорам щоденно необхідно від 12 до 14 годин якісного освітлення. Якщо ви посіяли томати, коли світловий день ще занадто короткий, використовуйте лампу (спеціальну фіто або трубчасту денного світла) зранку та ввечері. За допомогою дзеркал та фольги можна збільшити площу освітлення.

Що ще треба врахувати

Поливати розсаду помідорів найкраще методом обприскування, злегка зволожуючи верхній шар. Оптимальна температура відстояної води — 20 °С. Після кожного поливу ґрунт необхідно трохи розпушити, щоб покращити його аерацію.

Дотримуючись цих простих рекомендацій, ви зможете виростити міцну розсаду, а згодом — зібрати багатий врожай соковитих помідорів.