Всі бої мають ряд різноманітних характеристик, які вказані на упаковці рулонів. У кожного виду є свої особливості, які необхідно перевірити, щоб переконатися у вірності їх вибору для даного приміщення. Слід враховувати кілька основних моментів: придатність до миття, світлостійкість, метод приклеювання і видалення. Переконайтеся, що папір, який ви купуєте, сумісний з місцем, де ви збираєтеся його використовувати.
Також, перед наклеюванням шпалер рекомендуємо запастися необхідними малярськими інструментами, широкий вибір яких представлений в інтернет-магазині «Петрович Україна».
Ви також знайдете ще одну дуже важливу вказівку на упаковці ваших шпалер: номер партії. По можливості переконайтеся, що ця партія однакова для всіх куплених рулонів. Чим більше примітивним способом виробляється папір, як, наприклад, у випадку з японською соломою, тим більше обережним слід бути, оскільки партія впливає на розмір, відтінок і якість паперу.
Інший дуже важливий фактор, який вплине не тільки на остаточну обробку шпалер, але і на простоту укладання та їх старіння з плином часу - це тип клею для шпалер. Обов'язково купите спеціальний клей, адаптований для ваших шпалер. Це позбавить вас від багатьох розчарувань.
Важливим фактором є правильне очищення вже оздобленого поверхні. Для шпалер, що миються використовуйте губку, змочену в мильному розчині, але стежте за тим, щоб папір не просочилася водою. Те, що їх можна мити, не означає, що вони витримують велику кількість води. Видаліть надлишки вологи білою тканиною, щоб вона не текла, потім витріть і просушіть. Слідкуйте за тим, щоб брудна вода не стікала з губки. Щоб уникнути цього, очищайте від низу до верху. Для вінілових шпалер досить використовувати злегка вологу губку. Японська соломка або ламіновані тканини добре справляються з пилом. Ви можете пропилососити шпалери за допомогою текстильної щітки, щоб підготувати їх до чищення.
Важливим є вибір типу шпалер в залежності від місця застосування. Наприклад: у вологих приміщеннях у вас немає вибору - вінілові шпалери абсолютно необхідні, так як вони стійкі до вологи. Краще уникати тонкого паперу, якщо ваша стіна не ідеально рівна. З іншого боку, використання флізелінових або спінених шпалер, може стерти перепади рівнів і створити враження гармонійних стін. Ви можете грати на експозиції кімнати. Наприклад, кімнату, що виходить вікнами на північ, яка може бути досить темною, можна поліпшити за допомогою теплих тонів. Щоб пограти з розмірами, виберіть смугасті обої. Вертикальні смуги, наприклад, створюють враження більшої висоти стелі. Нарешті, майте на увазі, що великі візерунки можуть перевантажувати кімнату, особливо якщо вона маленька.
Види шпалер – на що звернути увагу
Зараз можна знайти широкий асортимент шпалер, особливо в інтернет-магазинах будівельних матеріалів. Основними видами шпалер, використовуваними в обробці сьогодні є:
- Класичні шпалери виготовляються тільки з паперу. Основним показником якості є їх граммаж (вага на м2). Чим він вищий, тим більше високої якості будуть використовувані шпалери. Оздоблення стін за допомогою даного виду шпалер проводитися шляхом нанесення клею як на сам папір, так і на обклеюють підставу.
- Бамбукові шпалери - це настінне покриття, що складається з шару поліестеру і целюлози, покритого вінілової плівкою. Даний вид шпалер є набагато більш товстим в порівнянні з класичними шпалерами. За допомогою флізелінових шпалер можна обклеїти нерівні або навіть пошкоджені стіни. Дані шпалери добре переносять зміну рівня вологості і можуть застосовуватися у ванній кімнаті. При обробці даним видом шпалер клей наноситься безпосередньо на стіну, що дозволяє значно заощадити час при виконанні робіт.
- Вінілові шпалери - це шпалери, на які нанесено тонкий шар ПВХ. Він відрізняється своєю міцністю і повністю водонепроникний. Він також має гарну світлостійкість і підходить для всіх кімнат у будинку. Але будьте обережні: якщо ваші стіни занадто нерівні, глянець паперу може це підкреслити. В цьому випадку краще вибрати бамбукові шпалери.
- Спінені вінілові шпалери - це «тиснений» варіант вінілових шпалер. Рельєфи створені рельєфною тушшю. Завдяки великій товщині даний вид шпалер ідеально підійде для обробки стін з великими нерівностями і сильними ушкодженнями.
- Флокировані оксамитові шпалери - це папір, малюнки на основі якого отримані за допомогою техніки флокування, тобто нанесення синтетичних волокон на матеріал, покритий клеєм.
- Японська солома, або ламінований папір, являє собою настінне покриття, що складається з шару паперу, на якому переплітаються певні матеріали: найчастіше солома, бамбук, рафія і утримують волокна. Японські солом'яні шпалери, виготовлені вручну, часто відрізняються за якістю. Залежно від партії можуть спостерігатися великі розбіжності у відтінках, тому рекомендується використовувати японську соломку однієї і тієї ж партії.
- Металеві шпалери складаються з металевого шару, привареного до паперової опори. Металевий і сучасний за дизайном, він блискучий, простий або візерунковий, що дозволяє йому грати зі світлом. Вважається, що його легко очистити вологою губкою, а також легко видалити.