Шукаєте недорогий матеріал для створення меблів або інших виробів? Варто розглянути ДСП зі шпоном. Це тонкий шар твердої деревини, накладений на композитну серцевину. Він покриває частину плит із виглядом масивної деревини, а також різко знижує витрати. Тож плити ДСП часто вибирають через їхню невисоку ціну у поєднанні з практичністю.

Щоб визначитися, варто розглянути як переваги, так і недоліки покриття. Сьогодні доступні різні плитні матеріали, постформінг, фасади та меблева гарнітура. Зокрема, компанія Томек недорого пропонує якісну продукцію у Львові. Дізнайтеся, які особливості мають шпоновані плити.

ДСП із дерев’яним шпоном: переваги

Основні з них – це ціна, вага та довговічність. Розгляньмо детальніше плюси використання цього матеріалу.

  • Ціна

Меблі з масиву, стільниці, двері, підлога чи стінові панелі дуже дорогі. І хоча в минулому тверде дерево було дешевшим за композитні матеріали, ця тенденція змінилася. Зараз масив дерева – це певною мірою розкіш, яку багато споживачів не можуть собі дозволити.

Для екологічно свідомих покупців тверде дерево вважається нестійким матеріалом. ДСП, які частково виготовлені з обрізків деревини, найкраще підходять для вторинних матеріалів. Використовуючи шпон поверх ДСП, ви значно зменшуєте витрати. При цьому не обов’язково втрачаєте красу справжнього дерева, особливо якщо робота виконана добре.

  • Вага

ДСП дуже щільні й можуть бути важкими. Масивна деревина також доволі важка. У великих кількостях меблі з масиву деревини значно важчі, ніж ті, що зі шпонованих ДСП. Для невеликих робочих місць ця вигода незначна, але коли мова йде про більші вироби, це має значення.

  • Довговічність

ДСП може деформуватися під впливом частого високого рівня вологості. Однак при шпонуванні та належному ущільненні на швах менша ймовірність того, що на нього вплинуть зміни температури й вологи. А от деревина «дихає», розширюючись і стискаючись в елементах. Хоча це може надати дерев’яному виробу певного характеру, але також може зіпсувати його.

  • Турбота про довкілля

ДСП виготовляється з деревної пилки, яка збирається з інших процесів виробництва пиломатеріалів. Замість того, щоб утилізувати ці стружки, створюються листи підлогових покриттів розміром 4 на 8. Для цього тирса формується у придатні для використання матеріали (для сполучення потрібен клей). Цей метод рятує дерева, адже відходи деревообробних матеріалів використовуються повторно. В іншому випадку ДСП на полицях опинилися б на смітнику.

Мінуси використання шпонованої ДСП

  • Недостатньо естетичний вигляд, у порівнянні з масивом дерева. Меблі з ДСП можна розпізнати під прискіпливим поглядом. Якщо панелі з ДСП погано шпоновані, вони можуть мати дуже дешевий вигляд. Часом легко побачити шви та зрозуміти, із якого саме матеріалу створений виріб.

  • Знижена якість. Якщо виробництво неякісне, шпоновані ДСП з часом зламаються. Тоді покажуть свою справжню природу і перестануть бути привабливим предметом меблів. Масив дерева може скрипіти, розширюватися чи стискатися, але він завжди матиме властивості свого матеріалу. Неякісний шпон із часом здатен опадати, показувати краї, а якщо волога потрапить у серцевину, то матеріал викривиться.

Оцініть ці плюси та мінуси, перш ніж вибрати таке поєднання матеріалів. При правильному виготовленні шпоновані ДСП мають багато переваг. Зокрема, більш доступну ціну та естетичний вигляд масивної деревини.