Кому першому спало на думку наклеїти на стіни коркові листи, достеменно науці досі не відомо. Можливо, який-небудь середньовічний ощадливий любитель вина, щоб не викидати дорогоцінні пробки від пляшок, знайшов їм таке оригінальне застосування — тепло, красиво і можна легко підрахувати кількість випитого. Спасибі йому, креативному, тепер ми клеїмо корок для стін ціна (http://ganok.com.ua/korok-wicanders/korok-nastinniy/) на стіни і не тільки.

Властивості натуральної пробки

Натуральна пробка заготівельниками знімається з натурального коркового дуба. Обдирають вони кору з бідних дерев, та не один раз, а кожні 6 – 9 років протягом всього його житті. І робиться це в основному для виготовлення пробок для пляшок, поплавців, рятувальних жилетів та іншої нісенітниці.

Кора коркового дуба

Кора коркового дуба служить прекрасним захистом від води, спеки, холоду та криків (якщо купити мансардне вікно roto (http://ganok.com.ua/mansardni-vikna/mansardni-vikna-roto/) - пробка володіє звукоізоляційними властивостями). До того ж, дубильні речовини та жирні кислоти що містяться в корі, захищають її від пожирання цвіллю та різного роду бактерій.

Не можна відняти у натуральної пробки і природної краси, адже саме завдяки природній привабливості оздоблювальні матеріали з кори коркового дуба отримали широке поширення в створенні незвичайних інтер'єрів. Крім  гами дубової кори, ще одна  її корисна якість, а саме пружність, приносить чималу радість господарям будинків і квартир — про стіну, обклеєну корковими шпалерами, які пропонує будівельні матеріали інтернет магазин (http://ganok.com.ua/), дуже важко розбити лоб, так як пробка чудовий амортизатор.

Виготовлення пробкових покриттів для стін

Про періодичності збору коркової  сировини ми вже згадали. Свіжа кора розпарюється і йде на виготовлення винних пробок, а відходи цього виробництва подрібнюються, змішуються з секретним клеєм і пресуються в великі прямокутні блоки. Після випалу блоки розпилюють на тонкі листи, які згодом шліфуються для одержання бархатистої поверхні.