У разі зіткнення чи аварії найголовніше перевірити, чи ніхто не постраждав. Якщо хтось травмований, то, звичайно, необхідно викликати швидку допомогу. Друге важливе питання – закріпити автомобіль, щоб він не загрожував дорожньому руху – якщо це можливо. Якщо автомобіль серйозно пошкоджений і він не керований, залиште його таким, де він був під час зіткнення.

Що вам слід робити, якщо ви не згодні з рішенням страховика?

Особи, які постраждали в дорожньо-транспортній пригоді, можуть звернутися за відшкодуванням від відповідальності винного на сайт https://oneclick.ua/osago/. Однак мало хто знає, що можна вимагати від порушника відшкодування збитків. На нашому сайті ви дізнаєтеся, що ви можете вимагати від свого страховика і що вам потрібно зробити, щоб отримати компенсацію від правопорушника. Страхування відповідальності перед третіми особами покладається на транспортний засіб, а не на особу.

Вид шкоди та обсяг відшкодування від відповідальності автомобіля винного

Якщо сталося зіткнення, потерпіла сторона може вимагати від страховика відшкодування збитків, нанесених транспортному засобу. Залежно від розміру пошкодження розрізняють два способи ліквідації збитку. Якщо автомобіль підлягає ремонту, витрати на ремонт повинен оплатити страховик. Іноді, однак, транспортний засіб пошкоджується настільки сильно, що ремонт невигідний або взагалі неможливий. У такому випадку страховик зазначає повний збиток, а потерпіла сторона має право на  відшкодування, яке становитиме різницю між вартістю транспортного засобу на день збитку та вартістю уламків.

Страховик зобов'язаний відшкодувати будь-який збиток, тому потерпіла сторона також може вимагати:

  • відшкодування вартості оренди замінного автомобіля ,
  • відшкодування витрат на евакуацію автомобіля,
  • відшкодування вартості предметів, пошкоджених внаслідок зіткнення.

Якщо постраждала особа зазнала тілесних ушкоджень, вона має право на  відшкодування в першу чергу завданого болю та страждань. Компенсація призначена для відшкодування моральної шкоди, отже, для полегшення фізичних та душевних страждань, пов’язаних із заподіяною шкодою. Потерпіла сторона також має право на відшкодування витрат, понесених у зв’язку з ушкодженнями, тому вона може вимагати:

  • відшкодування витрат на лікування ,
  • відшкодування витрат на проїзд (до лікарні, на реабілітацію),
  • відшкодування витрат на реабілітацію,
  • повернення втраченого заробітку,
  • ануїтети.