Як свідчать археологічні знахідки часів давньоєгипетської цивілізації, тканням текстилю на підлогу людство почало займатися ще три тисячі років тому. Деякі зразки історичних виробів навіть збереглися до нашого часу, а побачити їх можна у найвідоміших музеях світу. Зразки подібної якості та довговічності можна купити килим в онлайн-магазині, про який ми розповімо нижче.

Allcarpets ― це інтернет-крамниця текстильного покриття для підлоги, де ви знайдете найкращі зразки тканих виробів. Для їх виготовлення використовуються висококласні матеріали, що забезпечує їх бездоганну тривалу службу та естетичний зовнішній вигляд.

Як був створений перший килим

Багато країн сперечаються, де ж була створена перша доріжка. Більшість дослідників схиляються до думки, що коврики вперше з'явилися на теренах Центральної Азії, а плели їх для власних потреб члени кочових племен.

Функції тогочасних зразків відрізнялися від сучасних: їх використовували для захисту від холоду та сонця, комах і навіть змій. Не надто сприятливі для людей умови проживання змусили їх шукати виріб, який полегшить щоденні турботи. Ним стали уже звичні нам килими.

Згодом, текстиль став відігравати дуже важливу роль у житті давніх племен. Вчитися ткацькому ремеслу дівчатка починали уже у віці 3-4 років. Досвідчені в’язальниці прикрашали вироби яскравими візерунками, на яких, як правило, зображувалися сцени традиційних обрядів, рослин та тварин, важливих для існування спільноти, а також етнічні візерунки.

Розвиток ткання килимів

У час, коли більшість племен перейшли до осілого способу життя, ткацьке ремесло вийшло на новий рівень. Килими перестали бути засобом захисту від несприятливих природних умов. Їх почали використовувати у ролі прикрас, і чимало тодішніх зразків сучасні дослідники зараховують до витворів мистецтва.

Центрами виготовлення коврів став розвинений Схід. Стародавня Персія, Туреччина та Індія дивували цілий світ своїми неперевершеними килимами, які активно експортувалися в Європу. Присутність в домі текстилю зі сходу вважалася ознакою достатку.

Згодом, жителі старого континенту опанували ремесло і перейняли кращі його традиції. У французькій мануфактурі Савонері створювалися висококласні килими з дивовижними зображеннями. Знаходитися вироби могли виключно у королівському палаці. Моделі почали асоціюватися з розкішшю та багатством, адже лише аристократія могла дозволити собі придбати ці товари.

Зараз купити килим може кожен охочий. На ринку представлені будь-які кольори, матеріали та розміри коврів. Єдине, що не змінилося з того часу ― це здатність текстилю створювати затишну та обжиту атмосферу і захищати мешканців будинку чи квартири від холоду.