Для багатьох мешканців Житомира тепла погода – це час для веселого проведення часу на свіжому повітрі. Проте спекотна погода та активний відпочинок не завжди добре поєднуються, особливо в періоди екстремальної спеки – коли температура значно вища за середню для даного місця та дати.

Екстремальна спека може спричинити у людей теплові захворювання і навіть смерть. Люди страждають від теплових захворювань, коли їхній організм не в змозі належним чином охолодити себе. Літні люди, маленькі діти і люди з хронічними захворюваннями схильні до високого ризику захворювання та смерті від спеки. Таким людям краще буде пересидіти цей час вдома, граючи в казино України або займаючись хатніми справами.

При екстремально високих температурах вживіть заходів щодо захисту себе та своїх близьких:

 • Перебувайте якнайбільше у приміщенні з кондиціонованим повітрям.
 • Пийте багато рідини, навіть якщо вам не хочеться пити.
 • Ретельно плануйте заходи на свіжому повітрі.
 • Носіть вільний, легкий одяг світлих тонів та сонцезахисний крем.
 • Дотримуйтесь темпу.
 • Приймайте прохолодний душ або ванну, щоб охолонути.
 • Перевірте друга або сусіда і попросіть когось зробити те саме для вас.
 • Ніколи не залишайте дітей чи свійських тварин у машинах.
 • Слідкуйте за місцевими новинами, щоб дізнатися про стан здоров'я та безпеку.

Пийте достатню кількість води, щоб запобігти спразі

У спеку ви можете відчувати спрагу частіше, ніж у холодну. Коли ви відчуваєте спрагу, це ваш організм каже вам, що йому потрібно більше води, щоб упоратися зі спекою. Пити достатню кількість води необхідно, коли ви перебуваєте в спеку. Це з тим, що організм найкраще функціонує у певному температурному діапазоні. Тому, коли вам стає занадто спекотно, організм шукає способи охолоне. Один із найпростіших способів зробити це - пити достатню кількість води, навіть якщо ви не відчуваєте спраги.

Пам'ятайте, що при високій температурі ви потієте сильніше, тому організм шукає способи заповнити втрати рідини в організмі через рясні потовиділення.

Їжте корисні літні фрукти

Рішення для підтримки здоров'я влітку та в спекотному регіоні – це вживання місцевих фруктів, які підходять для літа. Чому? Поживні речовини таких фруктів досягають свого піку цього сезону.

Ось деякі з фруктів, які ви можете їсти:

 • Помідори – крім вітаміну С та антиоксидантів, які містить цей фрукт, він також містить лікопін, який може допомогти вам боротися з хронічними захворюваннями, такими як рак шкіри.
 • Цукіні - клітковина, що міститься в цьому фрукті, звана пектином, може допомогти зміцнити здоров'я серця і знизити рівень холестерину.
 • Кавун - коли настає спека, вам необхідно якнайбільше рідини, і ви можете отримати її з кавуна. Кавун має високий вміст води, яка допоможе вам охолонути та зволожитися. Цей фрукт також може допомогти вам стримати потяг до їжі, оскільки він допоможе вам відчути себе ситим.
 • Апельсини - коли ви потієте, ви втрачаєте калій, що означає, що ви більше схильні до ризику м'язових судом. Апельсини багаті калієм і запобігають м'язовим судомам. Апельсини також містять 80% води, що допоможе залишатися гідратованим.

Розведені соки

Розбавляти фруктові соки водою через вміст у них цукру необхідно. Однак вам також потрібні калорії, що містяться в соку, особливо якщо ви намагаєтеся схуднути. Тому правильна формула – 50% води та 50% соку. Так він швидше спорожниться зі шлунка, а електроліти та вода швидше дійдуть до серця та органів.

Не кутайте дитину в ковдру чи важкий одяг

У спеку не кутайте немовлят у ковдри чи важкий одяг. Хоча у них тонка та чутлива шкіра, майте на увазі, що потові залози у немовлят розвинені слабо, а значить, вони погано переносять спеку. Будь-яка гра у спекотну погоду може сказатися погано. Щоб влітку малюкові було прохолодно, дозволяйте йому носити прохолодний і повітряний одяг і загортайте його тільки при включеному кондиціонері.

Носіть легкий одяг світлих тонів з дихаючого матеріалу, наприклад, бавовни.

Навіть якщо дорослі переносять спеку краще ніж діти, їм все одно може бути жарко, особливо влітку. Одяг з дихаючого матеріалу дозволяє організму не так сильно напружуватися, щоб охолодити вас, що підтримує загальну температуру. Одяг світлих тонів не поглинає надто багато сонячного тепла, порівняно з одягом темних тонів.

Додайте в свій раціон супи та овочеві соки

Ще один спосіб заповнити втрати рідини в організмі влітку - додати до свого раціону супи та овочеві соки. Деякі супи та овочеві соки містять сіль та калій, які ідеально підходять для заповнення втраченої рідини.