Знати рідну мову повинен кожен житель країни, адже тільки так у людини з'являється можливість створити для себе надійне майбутнє. Як доводить і буденний досвід, і дослідження вчених, найкращим часом для вивчення будь-якої мови є шкільні роки.

Вивчення української мови у 7 класі

У 7 класі діти продовжують вивчати рідну мову. Вони вдосконалюють вміння, що спрямовані на вільне володіння українською; розвивають нові навички. Для учнів на цьому етапі навчання важливими є різні види діяльності. Це читання, письмо, аудіювання. І, звичайно, варто якомога частіше спілкуватися українською. Це потрібно робити у сімейному колі, з друзями — скрізь, де є така можливість.
Навчання не завжди дається школяреві легко та без проблем. У деяких випадках неможливо уникнути труднощів — наприклад, при виконанні завдань, вправ. Інколи допомога потрібна не тільки під час виконання домашнього завдання, а й у класі, під час самостійної роботи.
У цих випадках найкращим рішенням стануть готові відповіді — наприклад, гдз укр мова 7 клас Глазова. Вони допомагають швидко знайти потрібну інформацію та почути себе більш впевненим у своїх силах. Звичайно, користуванням посібником з відповідями не варто постійно зловживати. Але в деяких випадках розв'язник стане тим самим рятувальним колом, що потрібен школяру.

Корисні поради щодо самостійних занять

Школярам необхідно не тільки засвоювати знання під час шкільних занять, а й приділяти достатньо часу самостійній роботі. В цьому випадку ті вміння, що опанує учень, будуть міцними й ґрунтовними. Найкращим рішенням буде звертання до інформації та засобів навчання, що викликають інтерес учня. Адже теоретичні знання, що школярі отримують у 7 класі, потрібно використовувати й на практиці.

Також самостійні заняття повинні бути систематичними. Неможливо охопити все та одразу за короткий час — у 7 класі багато й інших предметів, що вимагають уваги учня. Сьогодні можна повторити правило; завтра — розповісти комусь вивчений матеріал. Коли буде трохи вільного часу — написати твір-роздум. Також корисно працювати з тестами. Вони допомагають побачити, де виникають найбільші труднощі й на які теми варто звернути увагу. Це також важливо в підготовці до диктантів, іспитів.
Нарешті, можна використовувати рідну мову й в особистому житті. Наприклад, прочитати книжку про Гаррі Поттера українською. Або почати вести особистий щоденник. А можливо, й написати листа та зізнатися у коханні дівчині, що тобі до вподоби.