Трапляється так, що купивши заміський будинок потрібно подумати, чим і як його опалювати? Сьогодні ринок пропонує велику кількість систем і приладів для опалення, які створюють не тільки комфортне проживання, а й допомагають істотно заощадити сімейний бюджет.

Тепловий насос.

Поки вважається кращим рішенням «добування» тепла для обігріву приміщень. За ефективністю можна судити виходячи з цифр: на 1 кВт електроенергії такий насос може видати 4 кВт тепла, інша енергія «знімається» з землі, води, і повітря. Ефективність теплового насоса досить висока, а витрати на обслуговування і установку мінімальні. Ще одна перевага таких насосів, це їх робота навіть при низьких температурах, що дає можливість їх установки в різних кліматичних зонах. Як доповнення до всіх існуючих варіантів, можна додати геліосистему (сонячні колектори). З її допомогою отримують теплову енергію від Сонця, для обігріву будинку і гарячої води. Економія на її приготування дорівнює 70%, а для обігріву - 15%.

Більш детальна інформація про тепловий насос на сайті www.ekosystem.lviv.ua

Газовий котел.

Дана система вважається найбільш затребуваною в Україні і адаптована для всіх типів будинків. Технологія, яка пройшла випробування часом і вважається досить економічною, незважаючи на кризу, яка склалася в країні. Встановивши додатково прилад з програматором конденсованого типу можна отримати до 20% економії. Однак, по вартості експлуатації, газовий котел виходить найдорожчим серед існуючих систем опалення.

Електричний котел.

Дуже зручний, компактний і надійний прилад для опалення будь-якого будинку. Якщо, наприклад, проводка газової магістралі тільки планується, то електричний котел буде якраз, до речі, тим більше що він може виконувати функцію, як тимчасового, так і постійного джерела обігріву. Але ...! Для безперебійної роботи котла потрібні додаткові потужності, яких може в будинку не виявитися, а якщо такі є, то за опалення доведеться платити досить пристойну суму. За порадами фахівців знизити витрати допоможе трьохзонний лічильник з котлом, у якого присутній буферна ємність для роботи в нічний час.

Твердопаливний котел.

Найпоширеніший вид опалення для приватного будинку. Це свого роду, альтернатива газовим і електричним котлам. Варіантів багато. Потрібно лише визначити для себе, що краще, економічніше і простіше. Твердопаливні котли бувають: з автоматичним і ручним завантаженням, на дровах, палетах, на трісці і вугіллі. В силу своєї конструкції, котли вимагають до себе уваги, зокрема: своєчасне прибирання, чищення і правильне завантаження. Дотримання перерахованих правил забезпечить надійну і довготривалу роботу опалювального пристрою. Але не все так просто, як може здатися на перший погляд. Вся справа в тому, що із зростанням інтересу і збільшеним попитом на придбання твердопаливних котлів, різко піднялася ціна на дрова.

P.S. У кожного свої смаки і можливості, і тільки використавши досвід інших та врахувавши чужі помилки, можна знайти «золоту» середину щодо вибору оптимальної системи опалення для приватного будинку.