Перша губна гармоніка, що нагадує сучасні зразки, була винайдена ще у 1821 році в Німеччині, і зробив це 16-річний юнак на ім’я Христіан Бушман. У якості зразка майстер використовував губний камертон. Незабаром їхнє виробництво сягнуло великих масштабів. Фактично Німеччина забезпечувала інструментом музикантів усього світу, і навіть світові війни не завадили цьому.

Технічна відмінність

На губну гармошку ціна може коливатися з урахуванням таких показників, як:

  • розміри;
  • призначення;
  • бренд та інші.

Вона належить до язичкових музикальних інструментів, не має клавіш. Звучання забезпечує потік повітря, яке музикант видихає або вдихає. У грі задіяні губи та язик, за допомогою якого людина вибирає потрібний отвір з тих, що розташовані в рядок. Конструкція губної гармоніки така:

  1. Гребінець. Вважається основною частиною інструменту, і саме на ньому розташовані отвори, через які музикант пропускає повітря, що сполучені з язичками.
  2. Звукова пластина. На ній розташовані металеві язички, що реагують коливанням на видих або вдих виконавця.
  3. Корпус. Являє собою дві пластини, за якими приховані основні елементи інструмента.

Перші записи губної гармоніки з’явилися у 1920-х роках в США. Вона використовується в таких стилях, як:

  • блюз;
  • фолк;
  • джаз;
  • кантрі.

Знайшла застосування в рок- і поп-музиці, а також в оркестрах, що грають класику. Попри скромні розміри інструменту, історія знає багато легендарних виконавців на губній гармоніці. Серед таких: Шейкі Джейк Гарріс, Джунніор Велс, Пол Баттерфілд та ін.

Зручно й доступно

Багато пересічних людей має мрію навчитися музиці. Втілити її в життя не завжди вдається, адже це потребує чимало часу. Але якщо ви вирішите грати на губній гармоніці, маєте більше шансів досягти успіхів. Адже вона, на відміну від фортепіано й навіть гітари, характеризується невеликими розмірами. Займатися на ній ви можете будь-де, навіть під час перерви на навчанні або на роботі.

Коли вибираєте губну гармоніку, варто звернути увагу на її різновид. Найпоширенішою є діатонічна, що розрахована на 12 нот. Вона відрізняється красивим звучанням, являє собою дві гармоніки, що об’єднані в одному корпусі. Для їхньої взаємодії перебачений слайдер – перемикач.

Стрій діатонічної гармоніки не передбачає інтервалів між нотами. Октавні оснащені двома пластинами, які під час гри звучать одночасно. Налаштовуються точно в октаву одна відносно одної. Є специфічні губні гармоніки для ансамблевої гри, що створюють тремоло-ефект.

Також випускаються блюзові, оркестрові, мелодійні, басові різновиди інструменту. Цікавим варіантом є акордова гармоніка, за допомогою якої можна акомпанувати сольному виконавцеві. Щоб зробити вибір, вивчайте матеріали з інтернету та консультуйтеся з фахівцями.

Джерело: сайт 8nota.com.ua