Поняття POS термінала є досить неоднозначним. Це може бути пристрій, який зчитує платіжні картки для безготівкового розрахунку, або ж спеціальне обладнання, що складається з комп'ютера з необхідним програмним комплексом, сканера штрих-коду, принтера для чеків і картридера.

У сфері торгівлі часто використовуються POS системи. Вони мають майже ті самі функції, що й pos термінал, але є деякі відмінності. Системи складаються з окремих технічних пристроїв, які підключаються до головного блока, а термінал є моноблоком, в якому комп'ютер, монітор та інше комплектування поєднуються в єдиному корпусі. Водночас за кордоном немає такої класифікації, та все устаткування зветься ПОС машинами.

Функції обладнання

Таке устаткування дає змогу полегшити різні торговельні операції, спостерігати за продажами та безпекою розрахунків. Вони потрібні всім власникам бізнесу, які отримують від замовників кошти за будь-яку продукцію чи послуги, а також мають власний банківський рахунок.

Замовникам доступна безготівкова форма оплати, є можливість швидкої відміни операції, якщо покупець раптом передумав купувати товар.

У пам'яті комп'ютера, до якого підключаються пристрої, зберігається вся інформація о здійснених транзакціях. Це дає змогу швидко розрахувати дохід, підбити підсумки за результатами продажів.

Використання терміналів потребує певних ідентифікаторів, що надаються всьому персоналу. Завдяки цьому можна уникнути нестачі та інших маніпулятивних дій з боку співробітників.

ПОС термінал дає змогу вести товарний облік, дізнатись кількість наявної на складі продукції, отримати необхідні дані про запаси та спростити інвентаризацію.

Як підключити?

Щоб підключити обладнання, потрібно знайти відповідне місце для його розташування. Має бути розетка, бо термінал працює за допомогою електричної мережі. Також необхідний зв'язковий канал, завдяки якому буде відбуватися передача інформації від обладнання. Встановлення та налаштування техніки виконується фахівцями організації, що займається продажем устаткування та програмного забезпечення.

Додатково необхідно здійснити реєстрацію термінала в спеціальній службі, яка контролює діяльність підприємців. Ця вимога є обов'язковою та погоджена законом. Під час реєстраційної процедури потрібно надати сервісну угоду, укладену з продавцем техніки. Лише за цієї умови податковий орган зможе прийняти заяву.