Меланома сьогодні вважається одним із найагресивніших онкологічних захворювань. Дане захворювання з'являється на шкірному покриві у вигляді різних новоутворень. Як правило, розвивається меланома із невусів або уже існуючих родимок. Головною небезпекою вважається швидке метастазування меланоми, або іншими словами ситуації, коли звичайним видаленням новоутворення зі шкіри вже не обійдешся оскільки воно буде неефективним.

Серед групи ризику перебувають люди зі світлою шкірою, ті, хто схильний до її появи спадково, а також люди з розташуванням на тілі великої кількості родимок. Додатково у групі ризику люди, котрі:

  • віком старші за п'ятдесят п'ять років;
  • свого часу протягом життя мали понад п'ять сонячних опіків;
  • полюбляють знаходитися під прямими сонячними променями;
  • обожнюють засмагати або ж часто бувають в соляріях;
  • в місцях постійної травматичності мають родимки.

Коли саме потрібно звертатися до дерматолога?

Більша кількість невусів з родимками – доброякісні новоутворення, котрі абсолютно ніякої загрози життю і здоров'ю людини не несуть. Але про всяк випадок краще спостерігати за поведінкою цих новоутворень аби мати змогу вчасно розпізнати небезпеку. До слова, серед основного переліку випадків, в яких варто звертатися до лікаря дерматолога, виділяють:

  • швидке по часу зростання невуса;
  • поява новоутворення не схожого на інші родимки, які у вас вже є;
  • невус став асиметричним (змінив свою форму);
  • в ділянці розміщення невуса відчувається біль/свербіж.

Крім того, серед таких випадків також виникнення почервоніння довкола самого невуса, а також випадіння волосся біля місця де безпосередньо розташований невус. Ще одним рушієм звернутися до кваліфікованого лікаря також вважається ситуація, коли з ново утворення почала йти кров або ж на ньому з'явилися тріщини чи поверхня почала нагадувати «кольорову капусту».

Професійний лікар-дерматолог у клініці «Медесана»

Раптом сталося так, що ви помітили у себе один з перерахованих або декілька з вище перерахованих тривожних симптомів, можете бути впевнені в тому, що це головна причина для якомога скорішого звернення до дерматолога в medesana.kiev.ua, сучасну клініку «Медесана», котра розташована за адресою: м. Київ, вул. Оноре де Бальзака, 4а з тел. +38 (050) 329-35-93.

Лікар-дерматолог цієї клініки прекрасно знається на найкращих методах діагностики з ефективними сучасними технологіями лікування. Саме тому обов'язково записуйтеся на консультацію дерматолога-косметолога в клініку «Медесана» та тим самим довіряйте своє здоров'я надійним спеціалістам, котрі 100% потурбуються про вас.