Традиційні котли настінні газові широко використовуються у побутових цілях, а також у цивільних та промислових будівлях. Вони відрізняються компактністю, надійністю та гнучкістю в монтажі. Вони можуть бути встановлені як на стадії будівництва об'єкта, так і модернізації існуючої системи опалення. Двоконтурні моделі додатково відповідають за організацію гарячого водопостачання. Найбільш популярні в побутовому секторі настінні газові котли.
Види котлів настінних
На сайті teplovik.net можна купити такі різновиди настінних газових котлів:
- Двоконтурні.
- Одноконтурні.
- З відкритою камерою.
- Із закритою камерою.
- Конденсаційні.
- З погодозалежною автоматикою.
- Із вбудованим бойлером.
Всі моделі газових котлів поділяються на дві великі групи – одноконтурні та двоконтурні. Перші забезпечує лише опалення. Другі мають два змійовики – один працює на систему опалення, а інший використовується для подачі гарячої води.
За принципом роботи пристрою можна поділити на конвекційні та конденсаційні. При горінні перше паливо виділяє пару, яка у конвекційних моделях виводиться через димохід. У конденсаційних апаратах передбачено другу камеру згоряння; вона збирає відпрацьовану пару, яка додатково нагрівається і проходить через теплообмінник, збільшуючи ККД приладу.
Обидва варіанти мають як «плюси», так і «мінуси». Наприклад, конвекційні мають простішу конструкцію, що полегшує сервісне обслуговування, і коштують дешевше. Виведення продуктів згоряння здійснюється за рахунок природної тяги, тому немає потреби використовувати системи вентиляції.
Перевага конденсаційних котлів у тому, що вони дозволяють найефективніше використовувати газ. Через наявність другої камери згоряння їх ККД у півтора рази вище, ніж у конвекційних моделей. Так як пара всередині агрегату повинна постійно конденсуватися, то в опалювальний контур необхідно подавати теплоносій, що добре остигнув. У цьому випадку рекомендується використовувати більш потужні радіатори з високою тепловіддачею, наприклад, алюмінієві або біметалічні.
Встановлення настінних газових котлів для приватного будинку з відкритою камерою допускається лише в окремому приміщенні. Для нормальної роботи агрегату необхідний вертикальний димар, здатний забезпечувати природну тягу.
Для закритих камер будується коаксіальний димар, куди продукти згоряння відводяться за рахунок примусової тяги електровентилятора. Встановлювати його можна у будь-якому напрямі – як по горизонталі, так і по вертикалі.
Переваги настінних газових котлів
Переваги настінних газових котлів для опалення:
- Компактні габаритні розміри та мала вага.
- Широкий асортиментний ряд. Кожен користувач знайде собі оптимальний варіант.
- Двоконтурні моделі дозволяють організувати і опалення та гаряче водопостачання.
- Високі показники енергоефективності.
- Автономна робота завдяки системі автоматики.