Рольова гра - поняття, яке включає декілька різних явищ, що мають, однак подібні риси. В цілому ж можна визначити рольову гру як відіграш сценарію дій людей і персонажів в реальному або вигаданої ситуації. У межах поняття розрізняють сюжетно-рольові ігри виховної орієнтації і розважального напрямку, як приклад подивіться сайт для дівчат www.games-girll.com. Однак конкретні приклади рольових ігор говорять про неможливість повної диференціації між цими двома типами. 

Рольові ігри поділяються на види

Приклади рольових ігор живого дії (полігонні) представляють собою спосіб взаємодії учасників в реальному часі і просторі, при якому дії людей рівносильні діям персонажів, ролі яких ці люди виконують.   Інший вид ігор - настільно-словесні менш динамічний, проте вважається більш інтелектуально розвиває методом проведення дозвілля. В основі лежить тактика і стратегія визначення результатів своїх ходів і перспективи ходів суперників наперед.  

Однак найчастіше приклади рольових ігор пов'язують все-таки зі сферою комп'ютерних розваг. Комп'ютерні рольові ігри дійсно є самим великим видом такого роду діяльності. Крім того, вони зачату поєднують в собі елементи інших видів. Форумні рольові ігри, наприклад - синтез настільно-словесної і власне комп'ютерної рольових ігор.  

Рольові ігри з виховною метою використовують для розвитку різних навичок у дітей дошкільного віку та школярів. Сюжетно-рольова активність є ефективним способом вивчення іноземних мов, а також розвитку професійних умінь у молодих фахівців. Елементи такого способу взаємодії людей один з одним використовують також і корпоративні тренери для створення умов в колективах для більш результативної роботи.

Хто і як складає календар рольових ігор?

Якщо Ви, як то кажуть, в команді, тобто в клубі, подібних питань виникати не повинно. Будь-який з членів клубу рольових ігор, а саме про нього і піде мова, знає, що таке календар рольових ігор і які чинники впливають на його складання. Для непосвячених ж - короткий лікнеп.  

Почнемо з того, що таке клуб рольових ігор. Це спільнота, яке об'єднує людей, яким цікаві масові постановки ігор за сюжетами книг, фільмів, історичних подій. Найчастіше клуб віртуальний, тобто існує в мережі інтернет, проте організацію реальних ігор здійснює чудово. Клуб займається вибором місця, пошуків костюмів, часто адаптує сюжет для сценарію гри.    

Також клуб здійснює листування з усіма учасниками гри, проводить інструктаж. Також на організаторах ігор лежить така функція, як планування майбутніх ігор. Оргкомітет заздалегідь складає календар рольових ігор. Тобто те, хто і будь-що буде грати, і де цей захід буде проходити, планується заздалегідь, зазвичай за кілька місяців до самих ігор.  

Для чого це потрібно? По-перше, вивішуючи календар рольових ігор, клуб набирає учасників. Це дозволяє заздалегідь розрахувати, яким за розміром має бути місце, призначене для гри, скільки транспорту потрібно замовити. Найчастіше рольові ігри живого дії проходять протягом декількох днів, а значить потрібно також підготуватися до того, що людей потрібно розмістити. Не у всіх є намети, а, значить, це завдання також лягає на організаторів.  

По-друге, календар потрібен для того, щоб гравці могли планувати свої дії. Одна справа - викроїти кілька годин для комп'ютерної гри, інше - на кілька днів поїхати куди-небудь «в поля».   Календар рольових ігор складається з урахуванням побажань гравців при аналізі погодних умов.