Для багатьох людей мрія – власний комфортний будинок. Для того щоб цього досягти, особливо в холодну пору, потрібно обладнати систему опалення. Зараз, через складну економічну ситуацію в країні та нестабільну економічну ситуацію на ринку все більше популярності набувають котли каміни, печі, що працюють не тільки на газоподібному, а й твердому або рідкому паливі. Не менш важливу роль при монтажі такого опалювального обладнання відіграє димар.
Що таке димар із нержавіючої сталі?
Це кругла, квадратна або прямокутна труба, яка закріплюється до стіни і даху будинку. Основне завдання – видалення з приміщення продуктів згоряння від опалювального обладнання. Встановіть димар обов'язково, щоб забезпечити безпечне виведення диму та відсутність забруднень у приміщенні.
Чому варто вибрати димар з нержавіючої труби?
Найбільш популярними та користуються найбільшим попитом на ринку будівельних матеріалів є димарі з нержавіючої сталі. Для українських умов, коли температура може змінюватися дуже швидко, як у сонячну, так і дощову сторону, такий димар просто незамінний. Однією з головних переваг таких труб є те, що вони стійкі до вологи та різких змін температури. Через круглий переріз і гладкість внутрішньої поверхні димар не затримується, він має хорошу тягу. На стінках немає сажі чи отруйних речовин. Нові технології дозволяють з'єднувати труби так міцно та точно між собою, що вони виглядають як єдине ціле. Підганяння йде в міліметр і саме це забезпечує хорошу герметизацію з'єднання і, відповідно, безпеку. Поєднання з різними деталями та утеплювачами така трубка може прослужити дуже довго. Як правило, протипожежна стійкість матеріалу є одним із головних критеріїв при виборі.
Немає потреби в регулярній заміні труб. Від заводу гарантія тривалої роботи до 10 років.
Багато варіантів застосування: від звичайних систем вентиляції до складних конструкцій з високою температурою димових газів.
Стійкість до корозії – це температурний фактор та погодні умови, які не мають значення.
Хмара гладкої внутрішньої стінки забезпечує хорошу тягу, що дозволяє рідше використовувати чистку труби.
Легко встановити чи замінити будь-яку деталь, не звертаючись за допомогою до майстра.
На що варто звернути увагу під час вибору димоходу з нержавіючої сталі
Ми намагалися визначити важливі пункти, на які слід звернути увагу під час облаштування димаря:
- Радіус труби для димоходу.
- Яка товщина стінки металу?
- Найменування марки із нержавіючої сталі.
- Одностінний або утеплений сендвіч димар.
- Сталева оцинкована або нержавіюча сталь, що використовується для зовнішнього кожуха труби сендвіч.
- Товщина утеплювача та рекомендована його товщина.
- Правила монтажу та пожежної безпеки.
- Ремонт димоходу.
Варто зазначити, що від правильності вибору залежить Ваша безпека та термін служби системи, що вимірюється не днями, а роками.
При виборі димоходу нержавіючої сталі, варто звернути увагу на марку сталі, що використовується.
Нині застосовуються такі марки стали AISI 321, AISI 316, AISI 310, AISI 309, AISI 304 тощо. Належність до європейського стандарту.
Вироби із жароміцної сталі марки AISI 309, AISI 310 зазвичай використовуються при виробництві димоходів для камінів та твердопаливних котлів. Робоча температура такого димаря –1000°С.
Швидкість руху продуктів згоряння газу димовим каналом є одним з найважливіших показників якості димоходу. Напруга тертя димових газів з металом у кілька разів менше сили їх контакту з цегляною кладкою, відповідно швидкість руху газу по нержавіючих димоходах зазвичай більша на 1,5 раза. Це збільшує ККД котла та допомагає уникнути падіння точки роси вниз через трубу.
Який діаметр димохідної труби
На перший погляд, нічого складного у цьому немає. Діаметр підбирається відповідно до входу до опалювальної техніки (від котла, каміни, печі тощо). Також радимо Вам прочитати інструкцію придбаного обладнання, де перераховані індивідуальні рекомендації. У котлах тривалого горіння, особливо в котлах тривалого горіння, вихід у котла один діаметр, наприклад 160 мм, а в технічному паспорті зазначено, що для правильної роботи він повинен бути більшим за діаметр, наприклад 220 мм. Коли потрібен перехідник на більший діаметр і димохід робиться згідно із заводським паспортом.
Якщо у Вас є квадратні або прямокутні виходи, то діаметр Ви можете розрахувати за такою формулою:
= 2xAXB / A + B,
У цьому місці A – ширина, B – висота. З котла А = 150 мм, = 100 мм, тоді діаметр дорівнює:
Ø = 2x150x200/200+100 = 30000/250=120 мм
Дуже важливо! Не варто збільшувати діаметр від заявленого виробником – це може призвести до зниження тяги, утворення агресивного конденсату, великої кількості сажі та задимлення у приміщенні.
Яка рекомендована товщина металу
Різні заводи пропонують свої вироби різної товщини для різних цілей.
- 1,5 мм – використовують для вентиляційних систем та з обладнанням у газовому паливі.
- А для техніки, що працює на рідкому або твердому паливі - 0,8 мм.
- Для твердопаливних систем опалення з високим рівнем температури відпрацьованих газів.
У сендвіч-димоходах, як правило, змінюється лише товщина внутрішньої труби. Зовнішній кожух має товщину 0,5 см.