Розпочати свій бізнес – гарна ідея, що може принести вам прибуток у разі, якщо ви все правильно організуєте. Для відкриття власної справи знадобиться реєстрація фоп, яку треба правильно зробити. Можна виділити кілька основних кроків реєстрації, які ми детально розглянемо нижче.

1. Визначаємо КВЕДи та систему оподаткування

У першу чергу слід визначити види діяльності, якими ви плануєте займатися у якості фізичної особи-підприємця. Якщо ви будете отримувати дохід за тими видами діяльності, що за вами не зареєстровані, держава скасує єдиний податок для вас. Слід врахувати, що існують види діяльності, заборонені при використанні спрощеної системи оподаткування чи окремої групи ЄП.

Система оподаткування буває двох видів: спрощена і загальна. ФОП, які обирають першу, мають сплачувати два податки:

  • Єдиний податок;
  • Єдиний соціальний внесок (22% від мінімальної зарплати, яка була встановлена у місяці, за який він оплачується).

ЄП поділяється на 3 групи:

1) Ті ФОП, які спеціалізуються на побутових послугах чи ведуть торгівлю на ринку (лотки). ЄП для них становить 10% від прожиткового мінімуму. Допускається максимальний дохід за рік  у розмірі 300 тис. грн.

2) ЄП сягає 20% від розміру мінімальної зарплати. Максимум річного доходу складає 1,5 млн грн.

3) Ставка ЄП складає 5% від валового доходу.

На відміну від другої групи, третя може надавати послуги компаніям, що обрали загальну систему оподаткування, включно з іноземними замовниками.

2. Держреєстрація ФОП

Відповідна заява заповнюється за формою 10. Її разом із копією паспорту треба подати держреєстратору. Також це можна зробити віддалено - через "Дію" чи відправивши цінним листом, попередньо завіривши заяву у нотаріуса. У разі коректного заповнення документів, протягом трьох робочих днів вас зареєструють та інформація про нову фізичну особу-підприємця  буде додана на сайт Мінюсту.

3. Заява про застосування спрощеної системи оподаткування

Заяву подають до податкової за адресою вашої реєстрації. Увага! Платники ЄП третьої групи можуть подати її тільки протягом 10 календарних днів від того дня, коли було офіційно зареєстровано ФОП. Представники другої групи – до завершення того місяця, коли пройшла реєстрація ФОП. Слід перевірити, чи з'явилися ви у реєстрі платників ЄП після того, як подасте заяву.

Успішні перші три кроки дозволяють перейти до реєстрації книги обліку доходів та отримання ЕЦП.