Не тільки саке: світ японських спиртних напоїв величезний. Вони мають свою історію, традиції, і потрібно знати, як їх правильно пити.

Японія давно відома своєю алкогольною продукцією. Стародавні традиції, яких доводиться дотримуватися, є важливими соціальними подіями, такими як вечірки з друзями та сім'єю, або моменти для зміцнення робочих відносин, наприклад, прогулянка після роботи з колегами. Скрізь, як правило, є алкоголь. Ми в Україні вже давно знаємо саке. Але це далеко не єдиний напій, популярний у Японії. Є багато інших цікавих продуктів, які можна придбати в нашій країні у винних магазинах із кращим асортиментом.

Умішу

Умішу описується як сливове вино, а насправді це лікер, який одержують шляхом мацерації різних фруктів (Prunus mume, званих уме), ще незрілих, із цукром та алкоголем. Алкогольна частина може бути представлена саке, тьотю, але хтось використовує коньяк. В результаті виходить напій, який особливо цінують жінки, солодкий, але з кислуватим відтінком та фруктовими нотками. Кожен виробник має свої рецепти.

Залежно від традицій та звичаїв у різних регіонах виробник може передбачити додавання інших інгредієнтів, таких як мед, зелений чай, японський перець сансе, юдзу, імбир чи листя перили, ароматичної рослини, що дуже поширена на Сході. А лікер часто готують вдома, як, наприклад, найпопулярніший лимончелло в Італії. Його п'ють з льодом і в суміші з содовою або гарячою водою (ойуварі), тоніком або фруктовими соками. Цікаво, що в приготуванні використовуються ті ж сливи, які солять і застосовують як приправу в японській кухні. Йдеться про знамениту умебосі.

Юдзушу

Умішу мабуть, найвідоміший фруктовий лікер у Японії, але не єдиний. Насправді, є також юдзушу, різновид лимончелло, приготований зі східних цитрусових юдзу, фруктів зі складним смаком, що нагадує бергамот та грейпфрут. Фрукт вимочують у спирті та цукрі. Часто використовується рисове сьотю, а також бренді. Однак, на відміну від лимончелло, юдзушу п'ють не як дижестив, а як аперитив, можливо, з льодом. Його також можна знайти в багатьох коктейлях, змішаних із фруктовими соками або содовою. І не тільки. Юдзушу можна додавати в соуси або креми для надання цікавішого аромату багатьом стравам.

Момошу

Серед японських фруктових алкогольних напоїв не можна не згадати лікер на основі персиків. Це сучасний варіант умішу, особливо цінується жіночою публікою за його солодкі та переконливі ноти. І щоб підтвердити цей рожевий інтерес, нещодавно були створені продукти з додаванням гіалуронової кислоти, яка має сприяти зволоженню та процесу регенерації клітин. Такий собі алкогольний антиейдж. Головними дійовими інгредієнтами момошу є японські білі персики, особливо літні, більш стиглі та смачні. Можуть бути додані горілка або коньяк, лимонний сік та цукор. Зазвичай його п'ють у чистому вигляді, з кількома кубиками льоду (особливо влітку), у суміші з содовою або як інгредієнт фруктових коктейлів.

Японські лікери можна знайти не скрізь. Але у великих торгових мережах вони зазвичай присутні. Так, на торговому майданчику Vintage покупцю пропонують багатий вибір продукції (понад 3000 найменувань) із різних країн. Доставка безкоштовна від 500 грн, знижки та акції піднімуть настрій не гірше від самих напоїв.