Підлогові траншейні обігрівачі (конвектори) - це опалювальне рішення з можливістю охолодження, часто використовується для поліпшення облаштування приміщень, особливо з великою площею засклених перегородок.
Принцип конструкції внутрішньопідлогових конвектори
Внутрішньопідлогові конвектори складаються з теплообмінників, розміщених у спеціальних кожухах, які також називають ваннами або лотками, і проходять у підпільних каналах. Повітроводи зазвичай мають заглиблення не менше ніж на 90 мм, не враховуючи шар ізоляції. На рівні підлоги видно решітки, що закривають теплообмінник. Тепло передається в приміщення шляхом природної конвекції або конвекції за допомогою вентилятора. Такі утеплювачі використовуються як:
- альтернатива настінним обігрівачам у приміщеннях, де їх використання обмежене або виключене структурою або дизайном інтер’єру (наприклад, велике скління);
- альтернативне або (все частіше) допоміжне рішення для поверхневої теплої підлоги.
Використовуються особливо в приміщеннях з великою часткою засклених стін – у громадських будівлях, приватних одно- та багатоквартирних будинках, виробничих цехах, спортивних спорудах, сакральних спорудах, службових приміщеннях та виставкових залах.
Переваги використання підлогових траншейних обігрівачів
Важливим аспектом використання траншейних обігрівачів є естетичні міркування та свобода в облаштуванні приміщень, пов’язана з усуненням настінних обігрівачів. Видимим у приміщенні елементом траншейного опалення є захисна решітка - при правильному підборі вона може бути додатковим декоративним елементом.
Прихильники траншейного опалення також наголошують на його здатності створювати бар'єр від потоку холодного повітря в приміщення з боку сторона засклених зовнішніх перегородок. Це покращує циркуляцію теплого повітря та сприяє рівномірному розподілу температури в приміщенні. Вони можуть бути лише частиною опалювальної системи, призначеної для обігріву окремих частин будівлі або відокремлення її фрагментів повітряною завісою.
Траншейні утеплювачі - доступні дизайнерські рішення
Ванна траншейного утеплювача виготовлена з оцинкованого листового металу, покритого порошковим епоксидним лаком. Радіатори найчастіше пропонуються в таких розмірах:
- довжина: від 1000 до 3500 мм,
- висота: 90, 110 і 140 мм,
- ширина: від 180 до 420 мм.
Більшість виробників також пропонують можливість індивідуальних розмірів і нестандартних форм радіатора. Нагрівальним елементом є теплообмінник. Він може живитися від високотемпературної установки (навіть з максимальною температурою 110 ° C) і працювати в низькотемпературній установці (40-50 ° C), наприклад, живитися від води, підготовленої тепловими насосами. Теплообмінники виготовляють з міді та алюмінію - наприклад, вони мають форму пластинчастого теплообмінника, який складається з мідних трубок і алюмінієвих оребрень.