Обидва ці варіанти мають свої плюси та мінуси, які необхідно зважувати, виходячи з особливостей бізнесу кожної компанії. Наприклад, частина великих агрокомпаній сходяться на думці, що ідеальне співвідношення – 80/20, де 80% – це найманий транспорт. У той же час, інші аграрії вважають за краще обходитися власною технікою і орендувати лише невелику частину в міру необхідності.

Переваги та недоліки найманої техніки

Серед переваг орендованої техніки можна виділити те, що власнику агробізнесу не потрібно витрачатися на купівлю, ремонт та обслуговування техніки, зарплату механікам тощо. Такий варіант підходить малим та середнім фермерським господарствам, а також компаніям, які лише розпочинають свій бізнес. Також оренда зручна тим, що замовник може щоразу вибирати різну сільгосптехніку – певного бренду та продуктивності – виходячи зі своїх поточних потреб.

Головний недолік найманої техніки полягає в тому, що в пору "гарячих" польових робіт - посіву та збирання врожаю - її буває непросто знайти вчасно. Це загрожує втратою врожаю і, отже, збитками. І такі ситуації трапляються все частіше на фоні кліматичних змін та природних катаклізмів, а ціни на оренду при цьому злітають до неба.

Яку вигоду можна отримати, маючи власну сільгосптехніку?

Коли аграрій володіє якоюсь частиною необхідної сільгосптехніки, він може розраховувати на те, що основна частина польових робіт буде проведена вчасно. До того ж, це дає можливість разом з іншими фермерами об'єднуватися в кооперативи, щоб здавати один одному техніку в оренду за більш вигідною ціною, ніж просять за послуги сторонні підрядники. Та й самі фермери можуть у ролі підрядників, коли техніка не задіяна.

Власна сільгосптехніка - це відмінне капіталовкладення, особливо коли ця техніка випущена найкращим закордонним виробником, таким, як всесвітньо відома компанія KUHN. В Україні KUHN представлена широкою лінійкою техніки та більш ніж 6000 найменуваннями запчастин, які можна купити на сайті https://tex-k.com.ua/parts/ із швидкою доставкою.