Керівні посади вирізняються з поміж інших високим статусом та гідною заробітною платою. Проте вони завжди пов’язані з високим рівнем відповідальності та самоконтролю. Робота помічником менеджера є однією з таких. Обійнявши цю посаду, вам доведеться надавати безпосередню допомогу керівнику відповідної ланки організації та звітувати перед ним. Ця роль може передбачати:

  • здійснення нагляду за роботою відділу;
  • вирішення організаційних питань;
  • спілкування з рядовими працівниками та надання зворотного зв’язку за їх зверненнями;
  • управління персоналом;
  • участь у проведенні співбесід та наймі співробітників.

Перелік обов’язків та задач може змінюватися в залежності від специфіки організації, в якій знайде роботу помічник керівника. Наприклад, у сфері торгівлі вам доведеться допомагати у вирішенні проблем клієнтів, навчати співробітників, контролювати виконання планів, співпрацювати з відділом безпеки та звітувати вищому керівництву. Обов’язки помічника бухгалтера чи директора по маркетингу будуть дещо іншими. Проте у будь-якому випадку така посада дозволяє будувати кар’єру. Накопичивши достатній досвід, ви зможете згодом очолити певний підрозділ. 

Що необхідно для того, щоб стати помічником керівника

Керівники зазвичай обирають собі помічників з поміж співробітників організації, які мають організаторські здібності. Проте такі кандидати є не у кожному колективі. Саме тому існує можливість обійняти таку посаду сторонній особі. 

Від помічника керівника вимагається наявність досвіду у сфері, де він планує працювати. Саме тому, навіть якщо ви є менеджером за освітою, деякі варіанти працевлаштування вам можуть не підійти. З іншого боку, диплом відповідного профілю потрібен не завжди. Наприклад, у сфері торгівлі існує багато прикладів, коли керівні посади отримали колишні звичайні продавці, а начальниками служби охорони часто стають колишні працівники правоохоронних органів. 

Оскільки вимоги до помічників керівників суттєво відрізняються в залежності від галузі, радимо детально вивчати опис конкретної вакансії, що вас зацікавила. 

Які особисті якості повинен мати помічник керівника

Головними рисами, які повинен мати асистент начальника, є лідерські якості, цілеспрямованість та здібності до спілкування з людьми. Потужні комунікативні навички допоможуть знаходити спільну мову з персоналом, вирішувати конфлікти та керувати співробітниками. Велике значення має здатність до самоорганізації, адже здебільшого помічники працюють без постійного контролю з боку керівництва. У цій роботі знадобляться уміння правильно розставляти пріоритети, гнучкість та вміння вирішувати складні задачі. Варто пам’ятати, що помічник керівника – це друга за важливістю особа для рядових працівників. Саме тому потрібно сприяти згуртуванню колективу, показувати особистий приклад та вміти мотивувати співробітників на досягнення загальної цілі.