У лютому 2022 року росія розгорнула повномасштабну війну проти України. Щоденні ракетні обстріли, страх за себе та своїх близьких, за майбутнє своєї країни часто викликають сильний стрес та паніку, заважаючи жити звичним життям. Ситуація може змінюватися щохвилини, тож варто знати актуальні новини – як світові, так і місцеві. Якщо ви мешкаєте у Житомирі, слід відстежувати останні новини Житомира, аби знати основне про ситуацію в місті. Проте пам’ятайте, що велика кількість новин, яку ми можемо знайти сьогодні в інтернеті, може негативно вплинути на ваше фізичне та психічне здоров’я. Тож насамперед треба навчитися контролювати отримувану інформацію.
Як це зробити:
- Встановіть обмеження часу, який ви витрачаєте на споживання новин. Завдяки смартфонам сьогодні можна часто отримувати сповіщення про останні новини. Але цього краще уникати, адже це може перегрузити мозок занадто великою кількістю інформації, що призведе до надмірною збудженості чи навпаки – пригніченості. Можете встановити для себе правило: заходити на сайт Житомира, де агентство новин Надія публікує найважливіші новини міста, один чи два рази на добу. Цього буде достатньо, щоб бути в курсі новин, та не залежати від них.
- Прийміть невизначеність. Стрес та занепокоєння, викликані війною, можна зменшити, якщо зосередитися на тому, що піддається вашому контролю. Пам'ятайте, що під час війни почуватися невпевнено абсолютно нормально. Аби подолати такий стан, подбайте про здоров'я, зменшіть залежність від негативних новин і навчіться приймати будь-які свої емоції.
- Будьте обережними з соціальними мережами. Крім ознайомлення з новинами на спеціальних сайтах, регулярне оновлення або автоматичний скроллінг соцмереж для отримання нових точок зору на події війни може призвести до додаткового інформаційного навантаження. Фейки та дезінформація у соцмережах теж часте явище. Стежте за тим, на що ви підписані, і дотримуйтесь надійних джерел інформації щодо такого регіону, як Житомирська область, України чи світу. Видаліть підозрілі канали, якщо знайдете такі у себе.
- Бережіть себе. Підтримуйте фізичну активність, їжте правильну їжу та спіть мінімум 8 годин. Відволіктися від стресу чи занепокоєння допомагає хобі. Якщо ви відчуваєте самотність, поспілкуйтеся зі своїми рідними та близькими.
Коли самостійно подолати стрес внаслідок війни не вдається, краще звернутися до психолога, який зможе надати вам кваліфіковану допомогу.