Деякі люди роблять важку справу самостійно, інші довіряють дизайн працівникам із досвідом. Але в обох випадках часто трапляються помилки, які потім заважають нормально користуватися кухнею. Щоб уникнути цього, варто відразу все розрахувати, декілька разів переміряти та звіритися з даними. Також важливо вчитися на помилках інших. Тоді своїх буде значно менше.

Помилилися з розміром побутової техніки

Найчастіше холодильник, мікрохвильовку, духовку вибирають після косметичного ремонту. На етапі планування просто залишають місця для абстрактної побутової техніки. Потім складається ситуація, що кавоварку поставити ніде, а вода з раковини постійно бризкає на тостер. Тому важливо заздалегідь замовити варильну поверхню, витяжну шафу, холодильник та інше. Усі заміри мають бути точними, не треба спиратися на загальні дані. Варто враховувати особливості вибраної техніки. Для малих електричних пристроїв (блендер, міксер, кавомашина) можна зробити «гаражі» із запасом місця.

Забули про освітлення робочої зони

Люстри не вистачить для приготування їжі. Вона розташовується в центрі стелі, тому людина постійно затуляє собою світло. Над робочою зоною варто встановити довгу лампу або кілька точкових світильників. Вимикач має бути поряд із розетками. Економити на освітленні не варто. Треба встановити лампи нейтрального або денного світла, а не холодні із синім відтінком. Інакше готувати, різати, змішувати буде складно.

Промахнулися з розетками

Недостатня кількість, неправильне розташування, незручність вмикання приладів — усі ці проблеми виникають уже на завершальному етапі ремонту кухні. Додавати розетки, ховати нові дроти важко. Щоб цього уникнути, достатньо дотримуватися правил:

  • розрахувати, де та яка техніка буде стояти;
  • знати точно довжину шнурів приладів;
  • порахувати необхідну кількість розеток;
  • перевірити можливість їхнього зручного монтажу;
  • розмістити потрібні розетки (звичайні або із заземленням) на плані.

Тоді на фінальному етапі не виникне незручних моментів чи складнощів. Також варто залишити ще одну вільну розетку про всяк випадок. Туди можна буде під'єднати зарядку для телефона або ввімкнути комп'ютер для перегляду кіно під час вечері.

Не розрахували деталі, що відчиняються

Ручки змішувача, дверцята шухляд, холодильника та іншої побутової техніки здатні спричинити купу проблем. Якщо поряд є підвіконня, широкий радіатор, ці деталі можуть не відчинятися або не повертатися. Тому важливо прорахувати цей момент заздалегідь, а не сподіватися, що так нормально буде. Бо, якщо двері холодильника не відчиняються хоча б на 90°, дістати ящик з овочами зовсім не вийде. Покласти каструлю до шафи, яка відхиляється наполовину, — теж. Чітку інформацію про потрібний товар можна знайти на сайті allo.ua, де запропоновані різні типи приладів. Тому розраховуйте точно, а не на око.