Витяжні вентилятори необхідні там, де немає природної вентиляції або її недостатньо для комфортного мікроклімату. Зазвичай така побутова техніка незамінна для ванної кімнати, санвузла, вбиральні, майстерні, а також для кухні. Від правильності вибору витяжного вентилятора залежить ефективність його роботи. (вибрати вентилятор)

Розрахунок потужності пристрою

Продуктивність вентилятора вимірюється в м3 годину. Даний показник визначає, скільки повітря буде видалено за одиницю часу. Продуктивність вказана кожної моделі. А інформацію щодо необхідної продуктивності можна знайти у стандартизованій таблиці, де вона прив'язана до площі кімнати. Але якщо вентиляційна система має більшу протяжність, краще взяти потужніший вентилятор.

Діаметр

Кожен витяжний вентилятор має діаметр, яким він повинен збігатися з шахтою, в яку його встановлять. Важливо, щоб розмір не був меншим, ніж потрібно, адже тоді під час роботи виникне небажана вібрація.

Наявність зворотного клапана

Вентилятор для санвузла обов'язково повинен мати зворотний клапан, щоб повітря не потрапляло назад із шахти. Якщо ви підбираєте пристрій для багатоквартирного будинку, зворотний клапан повинен бути незалежно від місця встановлення. Одна з основних проблем багатоповерхівок – запахи із сусідніх приміщень можуть потрапляти до вашої квартири. А це не завжди приємно.

Зворотний клапан дозволить уникнути цієї проблеми.

Рівень шуму

Чим продуктивнішим є вентилятор, тим більше шуму він робить під час роботи. Більшість сучасних виробників пропонує моделі зі зниженим рівнем шуму. Оптимальні показники для побутового застосування – від 25 до 30 дБ. Максимально допускається 35 дБ – цей варіант підійде для ванної або туалету: короткочасна робота пристрою ніяк не заважатиме мешканцям. Але, якщо вентилятор буде включатися часто і довго, краще вибрати малошумну модель.

Додаткові функції

Серед таких функцій датчик вологості, таймер, датчик руху. Вибір такої додаткової опції залежить від місця встановлення вентилятора. Датчик вологості доцільно вибирати для ванної кімнати – тоді пристрій спрацьовуватиме лише при досягненні заданих показників. Датчик руху дозволить вентилятору працювати лише, якщо у приміщенні є люди. Наявність таймера підходить для роботи пристрою в санвузлі, коли після увімкнення витяжка видалятиме повітря протягом певного часу.