Залишені населені пункти часто зустрічаються в різних місцях планети. Люди покидали їх з різних причин та більше до них не поверталися. Отже, сьогодні це повністю або майже пусті міста, деякі з яких поступово руйнуються. Наведемо кілька прикладів таких міст.

Вароша, Кіпр

Ще в 1970-ті Вароша була великим туристичним центром, який відвідували навіть зірки зі світовим ім'ям. Звісно, що онлайн казино без ліміту на виведення з’явилися пізніше, але ж у Вароші було все, що потрібно для відпочинку. Все змінилося в 1974 році, коли Туреччина вторглася на Кіпр, аби не допустити його приєднання до Греції. Це закінчилося розділом острова на дві частини, а туристична Вароша просто померла як місто. Сьогодні це справжня примара, де проживає близько 250 людей. Готельні комплекси досі офіційно належать приватним власникам з різних країн світу, але зараз їх повільно руйнує спекотне сонце та вітер.

Орадоур-Сур-Глейн, Франція

Орадоур-Сур-Глейн − це, по суті, французька Хатинь. Відмінність лише в тому, що в роки Другої світової війни це було не селище, а невелике містечко з населенням в кілька тисяч осіб. Окупаційні війська Німеччини влаштували терор та за день знищили майже все населення, спаливши домівки. Але після війни Орадоур таки зміг відновитись. Сьогодні тут мешкає майже 2500 людей, що не може не радувати. Місто було фактично відбудовано заново, хоча руїни старих кам'яниць досі служать похмурим нагадуванням про трагічні події.

Прип'ять, Україна

Це місто-примара не потребує додаткового опису, про нього знає весь світ. Колись у місті енергетиків мешкало близько 50 000 людей, але в квітні 1986 року все змінилося. Через вибух на Чорнобильській АЕС жителів Прип'яті та сіл, що знаходилися поруч, довелося евакуювати. Більшість людей вдалося врятувати, хоч і не без наслідків для багатьох з них. Зараз до Прип’яті водять екскурсії, але лише у той період, коли радіаційний фон є безпечним. Щодо селищ навколо, то в них досі живуть окремі люди, які у свій час відмовилися залишити свої домівки.

Тіандучінг, Китай

Виявляється, що Китай досяг досконалості у копіюванні не лише кросівок, джинсів та автомобілів, а й… міст. Так, це правда: в країні існує містечко, що є мініатюрною копією деяких туристичних частин Парижу. На жаль, проект Тіандучінгу не спрацював, і сьогодні у місті майже ніхто не живе. Населення міні-Парижу становить менше 2000 осіб, більшість із яких стежать за тим, щоб він остаточно не розвалився.

Ордос Кангбаші, Китай

Кангбаші часто називають містом-примарою, хоча це не зовсім відповідає дійсності. Насправді тут мешкає близько 153 000 людей. З одного боку, це достатньо багато. З іншого − присутність цих людей майже непомітна на тлі міста з хмарочосами, що зводилося для мільйонів. Більшість будівель у Кангбаші пустує, через що будь-які фотографії звідси дуже колоритні! Останніми роками через свою незвичайну славу місто стало справжньою Меккою для туристів.

Хашима, Японія

Місто-острів площею 16 гектарів розташоване за 10 миль від Нагасакі. Поселення було засноване у ХІХ столітті, колись тут мешкало і працювало близько 5000 шахтарів. Видобуток ресурсів тривав і у XX сторіччі, однак прийшов час, коли корисні копалини на Хашімі були повністю вироблені. Після чого місто залишили люди, і сьогодні тут ніхто не живе, крім чайок.

Це далеко не єдині покинуті міста, де колись було бурхливе життя. Хто знає: може, колись люди повернуться до них і відбудують. Або принаймні реставрують та перетворять на туристичні об’єкти, що стануть приваблювати мандрівників.