Після початку вторгнення РФ в Україну багато людей були змушені залишити свої будинки. Вони виїхали з тимчасово окупованих територій та міст, які перебувають під постійними обстрілами. У народі біженців із цих регіонів називають переселенцями, а з погляду закону, вони тимчасово переміщені особи.

Перебуваючи у пошуках нового життя на теренах, підконтрольних Україні, люди намагаються знайти хоч якісь ресурси. У цьому можуть допомогти місцеві волонтери чи просто небайдужі люди. Щоб заробити грошей на донат, грай у слоти на сайті https://holdgroup24.com/bezdepozitnye-promokody/, де щодня відбувається оновлення контенту та проходить безліч акцій для новачків.

Допомога з пошуком житла та продовольства

Люди, які виїхали з дому, втратили не тільки житло, а й роботу, а без грошей знайти житло і прогодуватися просто нереально. Тому допомогти біженцям можуть волонтери чи свідомі українці. Наприклад, для розселення людей, що прибули, можна:

  • Виділити кімнату чи інший доступний вид житла;
  • Повідомити про бажання допомогти місцевому ЦНАПу;
  • Повідомити сільраду, якщо люди живуть у селі;
  • Внести об'єкт нерухомості до спеціального реєстру допомоги переселенцям.

Як варіант, люди можуть пройти реєстрацію та заповнити профіль на одному з популярних сервісів, на кшталт "Потреба". Вони працюють спеціально для полегшення комунікації між ВПО та громадянами, які бажають надати допомогу. Також, можна зробити запис у соціальних мережах з пропозицією житла та розмножити його у спеціальних пабликах.

Тепер щодо продовольства, до якого, до речі, входять не тільки продукти харчування. Тут: засоби особистої гігієни, теплі речі, постільна білизна, посуд тощо. Щоб поділитися такими речами з нужденними, можна принести їх до одного з гуманітарних центрів регіону.

Багато міст і сіл України облаштували подібні центри у школах, адміністративних будівлях та інших будівлях. Головне, дізнатися заздалегідь їхнє розташування та графік роботи. Також, допомога може бути будь-якою і посильною для людей, тобто не обов'язково нести туди новий дорогий одяг.

А якщо заздалегідь треба допомогти з евакуацією?

Через ті ж "Потреба" або "Допомагай!" можна знайти людей, які відчайдушно потребують переселення. І якщо у людини є особисте авто або, що краще, мінівен, він може провести евакуацію кількох сімей. Однак тут треба пам'ятати про обережність, адже люди не бажають тікати з дому просто так.

Перше, не варто одразу кидатися на амбразуру, вирушаючи до регіону, де відбуваються активні бої. Друге, для безпечного проїзду влада має забезпечити зелений коридор. І третє, щоб уникнути ризику, можна надати свою машину волонтерам, які мають досвід подібних вилазок.

Якщо все ж таки зважилися їхати самостійно, треба уважно стежити за новинами. Важливо, щоб маршрут проходив у тій зоні, де немає вогню. А ті, хто не може дати транспорт, житло чи провізію, можуть просто надати фінансову підтримку через Український Червоний Хрест, ВООЗ, ООН тощо.