Оренда маніпулятора дає можливість скоротити витрати на виконання будівельних та транспортних робіт, що вимагають підняття, спуску, розвантаження та переміщення важких вантажів. Цю техніку називають ще самовантаж або злодійка. Розробляється вона на базі бортових машин або вантажівок з низькорамною платформою та відрізняється наявністю КМУ різної вантажопідйомності та довжиною стріли.

У нашій компанії ви можете взяти в оренду маніпулятор з водієм оператором на будь-який термін для роботи на будівельних об'єктах у Києві та Київській області.

Технічні можливості вантажних маніпуляторів

Основна технічна особливість автомобілів з маніпулятором полягає в тому, що на шасі машини розміщується додаткове обладнання – кран-маніпуляторний пристрій (КМУ). Воно складається з кількох елементів:

  • опорної рами;
  • системи управління;
  • стріловий механізм;
  • різних страхувальних пристроїв.

На крановий пристрій припадає до чверті вантажопідйомності шасі базової машини. Це дозволяє досягти необхідного балансу для ефективного використання техніки під час навантаження.

Використовуючи пропоновану спецтехніку, ви заощадите значну кількість коштів та трудових ресурсів. Оренда маніпулятора спрощує вантажно-розвантажувальні роботи завдяки відмові використання послуг вантажників і скорочення кількості задіяних матеріальних ресурсів.

Інтеграція вантажівки та крана-автоманіпулятора на єдиній платформі сприяє значному скороченню фінансових та тимчасових витрат, а також, що вкрай суттєво з точки зору організації вантажоперевезень, збільшує їхню швидкість.

Пропоновані в оренду маніпулятори дозволяють переміщати предмети великої ваги та розмірів, а також нестандартних габаритів

Кран-маніпулятор на автоплатформі: особливості

Автокрани-маніпулятори надзвичайно багатофункціональні, в цьому і полягає їхня головна перевага. Машина, на базі якої встановлено КМУ, одночасно виконує функції автокрана та вантажівки. Така техніка проводити відразу кілька маніпуляцій: навантаження, переміщення, перевезення та розвантаження.

У багатьох випадках без залучення маневреного автокрана вирішити такелажну задачу неможливо. Головним чином це буває, коли великий маніпулятор не справляється зі своїми робочими функціями через габаритні обмеження.

Маніпулятори-самонавантажувачі ідеально підходять для найширшого кола вантажних робіт. Вони швидко та безпечно піднімають, занурюють та оперативно перевозять як одиночні предмети невеликого розміру, так і великі об'єкти, цілі конструкції та навіть інший транспорт. Так, на навантажувачі-маніпуляторі можна вільно переміщати не тільки піддони, палети, мішки, а й великі труби, верстати, цілі гаражі, побутовки, легкові машини та інші великогабаритні предмети.

Основні сфери застосування автокранів

  • Укладання залізобетонних плит
  • Навантаження-розвантаження палетів із цеглою
  • Підйом будівельних матеріалів
  • Встановлення побутівок та господарських блоків
  • Монтаж-демонтаж металоконструкцій
  • Укладання труб
  • Облаштування каналізаційних комунікацій
  • Інші монтажні та висотні роботи
  • Доставка бетонних кілець для колодязів
  • Вивіз сміття та відходів з будмайданчиків
  • Доставка спецтехніки на майданчик
  • Перевезення труб, колод, інших негабаритних предметів
  • Проведення вантажних робіт в умовах нестачі вільного простору

Види та асортимент маніпуляторів напрокат

Пропонуємо орендарям широкий вибір модифікацій автоспецтехніки з маніпуляторними пристроями. Її робочі механізми різняться залежно від моделі.

За принципом дії пристрою бувають

  • Гідравлічні. Поєднують економічність та високу маневреність при маніпуляціях. Стріла крана з гідравлікою у складеному стані максимально компактна і не виходить у зону над транспортувальною платформою.
  • Тросові. Дозволяють вертикально переміщати предмети, що знаходяться нижче рівня грунту, а також розташовані за високими перешкодами, наприклад, за живими огорожами, огорожами, стінами та іншими огорожами. Тросові моделі надійні та прості в обслуговуванні за рахунок простого пристрою механізму з мінімальним числом елементів, схильних до швидкого виходу з ладу. Безпосередньо біля основи стріли розташований пульт керування. Завдяки ньому оператор зручно управляє пересуваннями вантажу, надійно контролює та за потребою легко коригує його положення.
  • Телескопічні. Стріла автокрана з телескопічним пристроєм, що висувається вперед, дозволяє переміщати предмети на значному видаленні. Багатоколінні стріли під управлінням гідравлічних циліндрів демонструють високу маневреність, дозволяють вирішувати вантажно-розвантажувальні завдання максимально оперативно.

Виділяють два види за способом підвішування гака: шарнірне та гнучке (канатне). Перше передбачає жорстку фіксацію гака до кранової стріли. У другому випадку гак кріпиться на кінець лебідки троса.

Система управління

Кранове обладнання представлене кількома механізмами важеля. За кожну дію (підйом чи розсування стріли, вертикальні та горизонтальні маніпуляції з вантажем) відповідає спеціальний важіль. Для зручності експлуатації системи управління її органи знаходяться біля основи стріли з обох боків.

У деяких моделях важільні механізми розміщуються у верхній частині стріли, у безпосередній близькості до робочого місця оператора маніпулятора.

Передові моделі кранів також оснащені пультами дистанційного керування, які дозволяють дистанційно контролювати робочий процес.