Краса шкіри в усі часи привертала увагу людей. Жінки та чоловіки з усіх куточків світу прагнуть зберегти свою молодість та привабливість на довгі роки. І один із додаткових елементів, що може забезпечити це – Колаген у вигляді біологічних добавок.

Що таке колаген

Це протеїн, що знаходиться в різних частинах нашого тіла, включаючи шкіру, волосся, нігті, сухожилля та суглоби. Він є структурним компонентом тканин, підтримує їх тонус та форму. Нормальний його рівень в організмі допомагає зберегти красу та молодість. Проте з віком рівень цього білку в організмі знижується, що призводить до:

 1. втрати пружності шкіри;
 2. утворення зморшок;
 3. ламкості волосся та нігтів;
 4. проблем із суглобами.

Найчастіші причини зниження рівня колагену в шкірі:

 1. природне старіння;
 2. негативний вплив ультрафіолету;
 3. шкідливі звички;
 4. нераціональне харчування;
 5. захворювання: дерматологічні та інші хронічні хвороби.

Не на всі перераховані вище фактори ми можемо вплинути, проте деякі з них нівелювати досить реально. Image

Колаген і краса

Як ми розуміємо, оптимальний рівень колагену дуже важливий для організму, але давайте більш глибоко розглянемо, як він впливає на красу. Його основні ефекти в організмі:

 1. Підтримка тургору та молодості шкіри. При зниженні рівня колагену в організмі починають з'являтись ознаки старіння: зморшки, схильність до заломів, зміна овалу обличчя. Вживання добавок з колагеном може допомогти відновити рівень цього білка в організмі та покращити стан шкіри, роблячи її молодшою та сяючою.
 2. Збереження здоров'я волосся. Недостатність колагену призводить до того, що пасма стають більш ламкими, починають випадати та сіктись. Відновлення рівня протеїну значно покращує стан волосся.
 3. Підтримка здоров'я нігтів. Крихкість, зміна форми нігтьової платини та ламкість — ще одна ознака дефіциту колагену.
 4. Збереження нормального стану суглобів. Хрящова тканина суглобів дуже багата колагеном. При його зниженні з'являються ознаки остеоартрозу, що характеризується болем, скутістю та обмеженням рухливості в опорно-руховому апараті.

Колаген має істотний вплив не тільки на красу людини, а на стан здоров'я в цілому. Збереження його оптимального рівня в організмі може забезпечити правильне харчування. Особливо багаті на колаген м'ясні продукти. Image Популярним сьогодні є вживання колагену у вигляді біологічних добавок. Вони випускаються у вигляді капсул, таблеток чи порошків. Останні можуть додаватись до смузі, каш та різних страв. В косметології активно використовуються креми, сироватки та лосьйони з колагеном. Ці засоби покращують пружність шкіри, проявляють ліфтинг ефект і уповільнюють старіння.